لینکهای قابل دسترسی

چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۵۳

وضع مقررات جدید مسافرتی برای مبارزه با ابولا در آمریکا


وزارت امنیت داخلی آمریکا می گوید تمام مسافرانی که از لیبریه، گینه یا سیرا لئون وارد آمریکا می شوند لازم است به یکی از پنج فردوگاه دارای تجهیزات پیشرفته برای بازرسی بیماری مرگبار ابولا بروند.

فرودگاه جان اف کندی در نیویورک نخستین فردوگاهی است که در آن بازرسی دقیق روز ۱۱ اکتبر آغاز شد. چهار فرودگاه دیگر: نیو آرک در نیوجرسی، دالاس در حومه واشنگتن دی سی، هارتسفیلد در آتلانتا و اوهر در شیکاگو پروتکل های جدید را هفته پیش آغاز کردند.

وزیر امنیت داخلی می گوید مسئولان به ارزیابی این موضوع که آیا برای حفاظت از مردم آمریکا به وضع محدودیت های اضافی یا اقدامات احتیاطی بیشتر نیاز است یانه، ادامه می دهند.

گرفتن درجه حرارت بدن مسافران پیش از آن که به آنها اجازه ورود به آمریکا داده شود، از جمله چنین اقداماتی است.

پنج فرودگاه حدود ۹۴ درصد مسافرانی را که از سه کشور آفریقای غربی وارد آمریکا می شوند می پذیرند. در آنها شیوع ویروس ابولا از هر نقطه دیگری بیشتر است.

آمریکا از آغاز ماه اوت هشت مورد ابتلا به ویروس داشته است. یک مرد لیبریه ای که ۸ اکتبر در بیمارستانی در تگزاس درگذشت، نخستین فردی بود که در خاک آمریکا مبتلا به ویروس تشخیص داده شد. دو پرستاری که از او مراقبت می کردند نیز آلوده شدند.

نظرخواهی ها نشان می دهد آمریکائیان ابولا را یکی از ۱۰ مساله مهمی که کشور با آن روبرو است می بینند. اما نتایج نظرسنجی موسسه گالوپ که روز سه شنبه منتشر شد حاکی است ابولا پس از چندین نگرانی دیگر، از جمله اقتصاد، بیکاری و مهاجرت قرار دارد.

XS
SM
MD
LG