لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۰۸

شرق آمریکا در انتظار کولاک و برف سنگین


همه پارو و تجهیزات برف روبی به فروش رفته است.
همه پارو و تجهیزات برف روبی به فروش رفته است.

مقام ها و ساکنان ۱۵ ایالت شرقی و همچنین واشنگتن پایتخت ایالات متحده، سراسیمه در حال آمادگی برای بارش برف و کولاک بی‌سابقه ای هستند، که قرار است از عصر روز جمعه آغاز شود. پیش بینی می شود این جبهه هوای سرد، با وزش باد تند و بارش ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر برف همراه شود.

شاید برف ۳۰ سانتیمتری چیز عجیبی نباشد اما همراه برف با کولاک شدید، شرایط را برای مردم سخت می کند طوریکه دولت آمریکا اعلام کرده کلیه دوایر دولتی از ظهر امروز تعطیل هستند که کارمندان فرصت داشته باشند خود را به خانه برسانند.

شهرداری، در حال پوشاندن خیابان ها اصلی شهر با آب نمک است و مردم برای ذخیره کردن آب و مواد غذایی به سوپر مارکت ها هجوم می برند. بازار خرید پارو و کیسه های شن و نمک از آن هم داغ تر است.

سیاستمداران و مقام های شهری هم به مردم اکیدا توصیه می کنند که در خانه یا پناهگاه های ایمن بمانند و خطر کولاک را جدی بگیرند.

آنتونی سنتینو مدیر منطقه شهری "همسپتد" در ایالت نیویورک گفت "معقول رفتار کنید و روز شنبه در خانه بمانید و چنانچه بنا به ضرورت باید از منزل خارج شوید، ماشین تان را در خیابان پارک نکنید و راه ماشین های برف روب را مسدود نکنید؛ که در آن صورت حتما در خانه گیر می کنید."

بسیاری از شهرها از جمله واشنگتن پایتخت آمریکا و شهرهای اطراف آن در ایالتهای مریلند و ویرجینیا، از عصر جمعه شرایط اضطراری اعلام کرده اند. مردم واشنگتن نگران هستند، زیرا روز چهارشنبه بارش تنها ۵ سانتیمتر برف، شهر را به دلیل کثرت سوانح رانندگی فلج کرد و بسیاری از مردم ماشین هایشان را در کنار جاده ها رها کردند یا ساعت ها سرگردان در خیابان ها ماندند.

ماریل باوزر شهردار واشنگتن در واکنش گفت "ما از ناتوانی مان در پاسخ به شرایط اضطراری، شدیدا متاسف هستیم."

همزمان با اعلام وضعیت اضطراری، سیستم حمل و نقل عمومی، مترو و اتوبوس ها، عملیات خود را متوقف می کنند و به طور معمول سفرهای درون شهری تا چند روز پس از گذر برف و کولاک همچنان مختل است.

XS
SM
MD
LG