لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۴۳

محققان در آمريکا ممنوعيت استفاده از تلفن همراه هنگام رانندگی را توصيه می کنند


محققان در آمريکا ممنوعيت استفاده از تلفن همراه هنگام رانندگی را توصيه می کنند
محققان در آمريکا ممنوعيت استفاده از تلفن همراه هنگام رانندگی را توصيه می کنند

محققان حوادث رانندگی در آمريکا ممنوعيت استفاده غير اضطراری از تلفن های همراه و ساير دستگاه های قابل حمل به هنگام رانندگی را توصيه کرده اند.

پنج عضو سازمان ملی ایمنی حمل و نقل آمريکا روز سه شنبه به اتفاق آرا با اين توصیه، پس از رسیدگی به تصادف چند وسیله نقلیه در سال گذشته که منجر به کشته شدن دو نفر و زخمی شدن ۳۸ نفر دیگر شد، موافقت کردند.

سازمان ایمنی ملی حمل و نقل آمريکا اعلام کرد که به احتمال زیاد حواس پرتی علت اولیه تصادف ماه آگوست ۲۰۱۰ ميلادی در ایالت میسوری بوده است. اين سازمان گفت که راننده کامیون دقايقی قبل از اينکه با ترافيک ايستاده تصادف کند در حال ارسال و دریافت اس ام اس بوده است. سپس دو اتوبوس مدرسه که دانش آموزان را به یک پارک تفریحی می بردند تصادف کردند. یکی از اتوبوس ها با کاميون ذکر شده و اتوبوس دوم با اتوبوس اول تصادف کرد.

راننده ای که پیام های اس ام اس ميفرستاد همراه با یکی از دانش آموزان در صندلی عقب اتوبوس اول کشته شدند.

واشنگتن دی سی و تعدادی از ایالات آمريکا، محدودیتهايی را در استفاده از تلفن های همراه حین رانندگی اعمال کرده اند. سازمان ایمنی ملی حمل و نقل آمريکا ممنوعیت استفاده از دستگاه های قابل حمل الکترونیکی غیر اضطراری، به جز دستگاه های طراحی شده برای پشتیبانی از مسیرهای رانندگی را برای تمامی رانندگان توصيه می کند.

اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه های آمريکا اعلام کرد: نزدیک به ۵۵۰۰ نفر در سال ۲۰۰۹ ميلادی در ایالات متحده در تصادفات مربوط به حواث پرتی رانندگان جان خود را از دست دادند و ۴۵۰ هزار نفر نيز مجروح شدند. به استناد بر گزارش اين اداره حواث پرتی رانندگان شامل هرنوع فعاليتی که توجه رانندگان را منحرف می کند از جمله اس ام اس، غذا خوردن، صحبت کردن، نقشه خواندن، و تنظيم موسيقی است ولی اس ام اس «نگران کننده ترين انحراف» را ايجاد می کند چرا که به توجه بصری، تفکر و استفاده از دست نياز دارد.

XS
SM
MD
LG