لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۲۱

آمریکا در حال بررسی گزینه‌های «جدید» برای سوریه است


آنتونی بلینکن معاون وزیر خارجه آمریکا - آرشیو
آنتونی بلینکن معاون وزیر خارجه آمریکا - آرشیو

دومین دیپلمات ارشد آمریکا می گوید نهادهای امنیت ملی ایالات متحده در حال بررسی گزینه‌های مختلف، از جمله گزینه‌های جدید، برای حل بحران سوریه هستند.

آنتونی بلینکن معاون وزیر خارجه آمریکا روز پنجشنبه این مطلب را در پاسخ به پرسش قانونگذاران آمریکایی اعلام کرد که از او پرسیدند حالا که دیپلماسی برای پایان دادن به جنگ داخلی پنج سال و نیم اخیر سوریه بطور واضح شکست خورده، گزینه بعدی آمریکا چیست؟

آنتونی بلینکن به نمایندگان حاضر در نشست کمیته روابط خارجی سنای آمریکا گفت: «رئیس جمهوری از همه نهادها خواسته است که گزینه‌هایشان را در مورد سوریه ارائه دهند؛ برخی از این گزینه‌ها آشنا است؛ برخی جدید است؛ و ما بطور کاملا فعالانه در حال بررسی آنها هستیم.»

به گزارش خبرگزاری رویترز، آقای بلینکن در ادامه به قانونگذاران گفت: «وقتی در روزهای آینده این گزینه ها بررسی شود، آن وقت می توانیم برگردیم و در مورد آنها با جزئیات صحبت کنیم.»

روز چهارشنبه، مقامات آمریکایی به رویترز گفتند که مقامات دولت باراک اوباما در حال بررسی واکنش‌های محکم‌تر به حملات دولت سوریه به شهر حلب هستند که با حمایت روسیه انجام می شود.

آنها گفتند که این واکنش‌ها شامل گزینه‌های نظامی نیز می شود. به گفته این مقامات، این گزینه‌ها هنوز در بین مسئولان در حال بررسی است و هنوز توصیه ای به رئیس جمهوری نشده است.

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا تاکنون در برابر فشارها برای اقدام نظامی علیه دولت بشار اسد رئیس جمهوری سوریه که درگیر یک جنگ داخلی چند جانبه است، مقاومت کرده است.

آنتونی بلینکن به کمیته روابط خارجی سنا گفت که بازیگران خارجی که در جنگ سوریه دخیل هستند می توانند منابع بیشتری را وارد درگیری کنند که در نهایت به زیان رئیس جمهوری سوریه و همچنین دولت روسیه خواهد بود.

XS
SM
MD
LG