لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۳۰

هیاتی رسمی از آمریکا برای نخستین بار در مراسم یادبود قربانیان هولوکاست شرکت کرد


در مراسم راهپیمایی یادبود قربانیان هولوکاست که روز پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت در اردوگاه کار اجباری آشویتس برگزار شد،‌ برای نخستین بار هیاتی رسمی از ایالات متحده آمریکا در آن شرکت کرد.

طبق بیانیه منتشر شده از سوی سفارت آمریکا در اورشلیم، «جورجت موسباکر» سفیر آمریکا در لهستان، «دیوید فریدمن» سفیر آمریکا در اسرائیل و «ریچارد گرنل» سفیر آمریکا در آلمان در این راهپیمایی حاضر شدند.

همچنین «کالیستا گینگریچ» سفیر آمریکا در واتیکان و نمایندگانی از سفارت‌های ایالات متحده در سوئیس،‌ اسپانیا و نماینده «کمیسیون حفظ و بازسازی میراث آمریکا در خارج از کشور» هم در این راهپیمایی حضور داشتند.

این مراسم با عنوان «راهپیمایی جاودانگان» هر ساله و با راهپیمایی در محوطه اصلی اردوگاه آشویتس در شهر کراکوف لهستان برگزار می‌شود. گروه‌های زیادی از دانشجویان و جوانان از سرتاسر جهان در این مراسم حاضر می‌شوند. از ایالات متحده نزدیک به شش هزار دانشجو به این مراسم رفتند.

اردوگاه آشویتس محوطه‌ای بزرگ است که سه بخش دارد. این سه محوطه به فاصله چند ماه ساخته شد. محوطه اصلی آشویتس، محوطه دوم آشویتس بیرکناو، و محوطه سوم آشویتس مونویتس نام دارند.

حاضران در این مراسم از محوطه اصلی اردوگاه آشویتس تا آشویتس بیرکناو - محوطه دوم - راهپیمایی می‌کنند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG