لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۰۵

آغاز رزمایش بزرگ آمریکا و کره جنوبی با ۲۳۰ هواپیما و ۱۲ هزار نیروی آمریکایی


نمونه از یک هواپیمای جت اف ۲۲ ارتش آمریکا که در این رزمایش مورد استفاده قرار گرفته است.
نمونه از یک هواپیمای جت اف ۲۲ ارتش آمریکا که در این رزمایش مورد استفاده قرار گرفته است.

ایالات متحده کره جنوبی از صبح دوشنبه به وقت محلی در سئول، رزمایش هوایی بزرگی را آغاز کردند که طی پنج روز، ۲۳۰ هواپیما و ۱۲ هزار نیروی آمریکایی در آن حضور خواهند یافت.

رزمایش روز دوشنبه هرچند تمرین سالانه آمریکا و کره جنوبی است اما با توجه به تازه ترین آزمایش موشکی ابعاد گسترده تری یافته است. به نوشته بلومبرگ، «بزرگترین رزمایش» آمریکا و کره جنوبی یک هفته بعد از آزمایش «قوی ترین موشک» پیونگ یانگ برگزار می شود.

آمریکا در این رزمایش، شـش جنگنده اف-۲۲ و شش‌ جنگنده اف-۳۵ را شرکت داده است که به گفته سخنگوی پایگاه هوایی آمریکا در کره جنوبی نشانه حضور گسترده جنگنده‌های نسل پنجم در این رزمایش است.

کره شمالی هشت آذر تازه ترین آزمایش موشکی خود را انجام داد که براساس برآوردها قابلیت هدف قراردادن همه نقاط در خاک آمریکا را دارد.

ایالات متحده آمریکا پیشتر درباره آزمایش موشکی کره شمالی هشدار داده بود.

پیشتر، اچ‌آر مک‌مستر مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفته بود کره شمالی اکنون بزرگترین تهدید علیه آمریکاست و از افزایش خطر جنگ بین دو کشور خبر داد.

آمریکا خواستار توقف برنامه موشکی و هسته ای کره شمالی است اما پیونگ یانگ با این استدلال که مورد تهدید آمریکاست، گفته برنامه خود را متوقف نمی کند.

کره جنوبی و ژاپن نگران امنیت خود هستند و خواستار حضور آمریکا در منطقه هستند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG