لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۰۲

وزیر دفاع ایالات متحده دوباره در بیمارستان بستری شد؛ وظایف او به معاونش محول شد


لوید آستین وزیر دفاع ایالات متحده - آرشیو
لوید آستین وزیر دفاع ایالات متحده - آرشیو

سخنگوی پنتاگون اعلام کرد لوید آستین وزیر دفاع ایالات متحده روز یکشنبه برای درمان «علائمی که حاکی از مشکل اضطراری مثانه است» به بیمارستان نظامی «والتر رید» منتقل شد.

سرلشکر پت رایدر گفت وظایف آقای آستین به معاونش کاتلین هیکس سپرده شده و کاخ سفید و کنگره از این تحولات آگاه شده‌اند. او اطمینان داد که آخرین تحولات در مورد وضعیت وزیر دفاع در اسرع وقت اطلاع‌رسانی خواهد شد.

وزیر دفاع ۷۰ ساله آمریکا در روزهای پایانی سال ۲۰۲۳، با تشخیص سرطان پروستات در بیمارستان بستری شد. او به دلیل مخفی نگه‌داشتن تشخیص، جراحی و بستری شدن مورد انتقاد جدی مقام‌ها و رسانه‌های آمریکا قرار گرفت.

لوید آستین در پاسخ به این انتقادها به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت که وقتی برای نخستین بار متوجه این بیماری و مشکل شد، قصد داشت تا آن را از دیگران مخفی کرده و به عنوان یک راز خصوصی نگه دارد.

او ضمن ابراز پشیمانی از این مخفی‌کاری افزود: «می‌خواهم کاملاً واضح بگویم، ما این موضوع را به درستی مدیریت نکردیم. من با این کار درست برخورد نکردم. باید به رئیس جمهوری درباره تشخیص سرطانم می‌گفتم؛ باید به تیمم و مردم آمریکا هم می‌گفتم. من از همکارانم و از مردم آمریکا عذرخواهی می‌کنم.»

آستین پس از تشخیص سرطان پروستات در اوایل دسامبر، در ۲۲ دسامبر برای یک عمل جراحی به بیمارستان والتر رید رفت و یک هفته بعد مرخص شد و وظایف خود را از خانه دنبال کرد، اما اول ژانویه، پس از تجربه درد شدید، دوباره به بیمارستان منتقل و در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شد.

جو بایدن رئیس جمهوری و دیگر مقام‌های کلیدی آمریکا بیش از یک هفته پس از بستری شدن مجدد آستین در بیمارستان از تشخیص بیماری او آگاه شدند. با این حال بایدن در مصاحبه‌ای تاکید کرد همچنان به وزیر دفاعش اعتقاد و اعتماد دارد و به کار با او ادامه خواهد داد.

XS
SM
MD
LG