لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۲۶

ادامه بحث پيرامون کاهش هزينه های دولت آمريکا


ادامه بحث پيرامون کاهش هزينه های دولت آمريکا
ادامه بحث پيرامون کاهش هزينه های دولت آمريکا

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمريکا، متحدان حزب دمکرات و مخالفان جمهوری خواه در کنگره هنوز در حال چانه زنی بر سر برنامه های خود برای بالا بردن سقف استقراض دولت قبل از پايان مهلت دوم ماه اوت پيش رو هستند. واشنگتن بدون رسيدن به توافق قادر به پرداخت برخی از بدهی های خود نخواهد بود.

عدم پيشرفت در رسيدن به توافق و بحث های ميان حزبی باعث نگرانی سرمايه گذاران شده است. به همين دليل بسياری از شاخص های بازارهای بورس سهام کاهش يافته است و سرمايه گذاران به بازارهای مطمئن و امن تر مانند طلا و فرانک سوئيس که اوج بی سابقه ای نسبت به دلار آمريکا داشته اند، پناه برده اند.

به گفته کارشناسان، طرح های کنونی جمهوری خواهان در مجلس نمايندگان و دمکرات ها در مجلس سنا از آنچه که طراحان آنها در نظر داشتند، هزينه ها را کمتر کاهش می دهند.

اداره مستقل بودجه کنگره اعلام کرد که در طرح پيشنهادی رهبر اکثريت مجلس سنا، از حزب دمکرات، نسبت به کاهش بودجه ۲ تريليون و ۷۰۰ ميليارد دلاری طی ده سال، به مقدار ۵۰۰ ميليارد دلار اغراق شده است. سناتور هری ريد می گويد: جمهوری خواهان بايد اين طرح را بدليل اينکه از يک سو شامل بخش گسترده ای از کاهش ها در هزينه های پيشنهادی جمهوری خواهان است و نيز از سوی ديگر افزايش مالياتی که آنها با آن بشدت مخالفند در آن وجود ندارد، بپذيرند.

کارشناسان اداره بودجه کنگره اعلام کردند که طرح پيشنهادی جان بينر، از مجلس نمايندگان، هزينه ها را يک سوم کمتر از يک تريليون و ۲۰۰ ميليارد دلاری که جمهوری خواهان می گويند، کاهش می دهد. جمهوری خواهان رای گيری درمورد اين طرح را تا حداقل روز پنجشنبه به تاخير انداخته اند تا بتوانند تغييرات بيشتری برای کاهش های عميق تر به اين طرح بيافزايند.

XS
SM
MD
LG