لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۴۶

اوباما: توافق بر سر بدهی ها برای پرداخت حقوق بازنشستگان ضروری است


باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا و جان بینر(چپ) رییس جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا
باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا و جان بینر(چپ) رییس جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا

باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا می گوید در صورتیکه با اپوزیسیون جمهوری خواه در مورد مسائل دشوار مربوط به بدهی های کشور توافقی حاصل نشود، او نمی تواند تضمین کند که پولی برای پرداخت حقوق بازنشستگان وجود داشته باشد. قرار است چک حقوق بازنشستگان، سوم اوت برای آنها فرستاده شود.

آقای اوباما این اظهارات را در گفتگو با شبکه تلویزیونی سی بی اس مطرح کرد. این شبکه بخشی از اظهارات رییس جمهوری آمریکا را روز سه شنبه در سایت خود قرار داد.

آقای اوباما و جمهوری خواهان کنگره در مورد چگونگی افزایش سقف قانونی وامی که دولت می تواند دریافت کند - که اکنون بیش از ۱۴هزار میلیارد دلار است - نظرات به شدت متفاوتی دارند.

آنان باید تا دوم ماه اوت سال جاری در این زمینه به توافق برسند. در غیراینصورت ایالات متحده ممکن است در مورد برخی از پرداخت ها دچار قصور شود.

رییس جمهوری آمریکا روز سه شنبه بار دیگر یک رشته مذاکرات با رهبران کنگره انجام داد. اما به نظر می رسد اختلافات میان دو طرف از زمان قبل از انجام مذاکرات بیشتر شد.

آقای اوباما پیشنهاد بسته ای ۴ هزار میلیارد دلاری را داده است که بر اساس آن در طول ۱۰ سال هزینه های دولت کاهش و در آمد های دولت افزایش می یابد.

اما جمهوری خواهان می گویند آنان به دولت اجازه نمی دهند مالیات ها افزایش یابد و می خواهند فقط بر کاهش هزینه های دولت تمرکز کنند.

دموکرات ها قویا با کاهش منابع برنامه های اجتماعی برای قشر فقیر و مسن مخالفت هستند.

آنان می گویند افزایش مالیات برای ثروتمندان و شرکت های بزرگ ضروری است، چرا که دولت برای کاهش شکاف در بودجه درآمد بیشتری لازم دارد.

XS
SM
MD
LG