لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۳۶

اوباما ديدار با رهبران کنگره را «بسیار سازنده» ناميد


اوباما ديدار با رهبران کنگره را «بسیار سازنده» ناميد
اوباما ديدار با رهبران کنگره را «بسیار سازنده» ناميد

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا و قانونگذاران ارشد نتوانسته اند بر سر اختلافات عميق خود برای کاهش بدهی ملی و جلوگیری از ورشکستگی احتمالی به توافق برسند.

آقای اوباما روز پنجشنبه به خبرنگاران در کاخ سفید گفت: ملاقات با رهبران کنگره «بسیار سازنده» بود اما طرفين هنوز به توافق برای بالا بردن سقف بدهی کشور به منظور دريافت وام بيشتر نرسيده اند.

بدون بالا بردن سقف بدهی، ایالات متحده قادر به پرداخت برخی از وام های خود نخواهد بود. مقامات وزارت خزانه داری آمریکا بارها هشدار داده اند که اين امر پیامدهای «فاجعه بار» برای اقتصاد خواهد داشت.

علی رغم عدم حل و فصل اختلافات اساسی، رئیس جمهوری تلاش و علاقه مندی قانون گذاران را به همکاری با کاخ سفید مورد تحسین قرار داد. او گفت که همه درمورد با بالابردن سقف بدهی توافق دارند و او انتظار دارد تا روز يکشنبه پيش رو با رهبران کنگره برای آنچه وی «معامله دشوار» ناميد، ديدار کند.

در اوایل روز پنجشنبه، کاخ سفید و مشاوران کنگره گفتند که آقای اوباما پیشنهاد خود را برای کاهش بودجه کشور بميزان دو برابر يعنی ۴ تريليون دلار افزايش می دهد.

رييس مجلس نمایندگان، جان بينر، گفت: او همچنان با هر گونه پیشنهادی که مالیات را افزایش دهد، مخالف است. اما همچنین به خبرنگاران گفت: او مایل به بحث در مورد اصلاحات جامع نظام مالیاتی آمريکا است.

XS
SM
MD
LG