لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۱۴

اوباما: لایحه افزایش سقف بدهی ها از يک «ضربه فاجعه بار» به اقتصاد جلوگيری کرد


اوباما: لایحه افزایش سقف بدهی ها از يک «ضربه فاجعه بار» به اقتصاد جلوگيری کرد
اوباما: لایحه افزایش سقف بدهی ها از يک «ضربه فاجعه بار» به اقتصاد جلوگيری کرد

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمريکا می گوید توافق در آخرين لحظات نسبت به طرح بالا بردن سقف بدهی کشور و کاهش هزينه های دولت از وقوع يک «ضربه فاجعه بار» به اقتصاد آمريکا جلوگيری کرد.

اما روز چهارشنبه باراک اوباما قبل از جلسه کابينه گفت پيدا کردن راه هايی برای کاهش بيشتر هزينه های دولت آن گونه که در توافقتنامه آمده است برای کنگره دشوار خواهد بود.

رييس جمهوری آمريکا پیش از این اعلام کرده بود که تمام گزينه ها، از جمله برنامه های رفاه اجتماعی و بيمه سالمندان، برای بررسی از طرف کميسيون کاهش هزينه ها، در اختيار خواهد بود. اين در حالی است که برخی از دمکرات ها اين برنامه های اجتماعی را به مثابه موضوعات غير قابل تغيير می انگارند. باراک اوباما همچنين هشدار داد که کاهش بيشتر هزينه ها بايد با از بين بردن معافيت های مالياتی برای ثروتمندان و شرکت های بزرگ همراه باشد، امری که جمهوری خواهان با آن مخالفند.

طرح کاهش هزينه ها که باراک اوباما آن را روز سه شنبه امضا کرد به دولت اجازه می دهد در ازای کاهش يک تريليون دلار طی ۱۰ سال از هزينه ها، تا پايان سال ۲۰۱۲ ميلادی برای پرداخت بدهی های خود وام بگيرد. در همين حال به موجب اين طرح يک کميته دو حزبی برای تلاش در کاهش يک تريليون و ۵۰۰ ميليارد دلار ديگر از هزينه ها تشکيل می شود و اگر اين کميسيون موفق به کاهش هزينه ها نشود، برخی از هزينه ها خود به خود، کاهش خواهند يافت.

تیموتی گایتنر، وزیر خزانه داری آمریکا، با دفاع از اين طرح در مصاحبه روز چهارشنبه، گفت: اين طرح فرصتی به مقامات دولتی برای ترميم يک سيستم شکست پذير ايجاد می کند.

XS
SM
MD
LG