لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۲۱

دیدگاه| ترامپ بینش پیشرفت اقتصادی را در داووس به اشتراک گذاشت


یادداشتی در وبسایت شبکه خبری سی ان ان از گری کوئن*

«مجمع جهانی اقتصاد» در داووس سوئیس در حالی به کار خود پایان داد که پرزیدنت ترامپ نشان داد مدیران شرکت های بزرگ و رهبران سیاسی می توانند یک بار دیگر به ایالات متحده به عنوان رقابتی ترین و سودمندترین نقطه برای سرمایه گذاری در جهان نگاه کنند.

کاهش عظیم مالیاتی، کاستن از مقررات زائد، سیاست های رشد محور در حوزه انرژی و عملکردهای تجاری نهایتا اقتصاد آمریکا را از یک دوره طولانی رکود درآورده است. میلیون ها آمریکایی شخصا از این مزایا بهره مند می شوند.

طی حدود یک ماه، بیش از ۲۲۵ شرکت آمریکایی مزایای جدید، دستمزدهای بالاتر و گزینه های بهتری را برای بازنشستگی به دست کم ۳ میلیون تن از کارکنان شان ارائه داده اند.

از سرمایه گذاری در آمریکا نه تنها ایالات متحده بلکه جهان سود می برد. رشد اقتصاد ما برای جهان خوب است. رشد اقتصاد جهان برای ایالات متحده خوب است.

باور ما به بازار آزاد و ایجاد فضایی مساعد و یکسان برای همه ارزش هایی اند که جهان را آزادتر، عادلانه تر و سعادتمندتر می کند. ما می کوشیم تحت رهبری پرزیدنت ترامپ دوباره جهان را به سوی آن ارزش ها هدایت کنیم.

اما مسولیت امن کردن جهان نمی تواند تنها بر عهده آمریکا باشد. رهبران جهان و بزرگان تجاری باید نقش خود را در پیشبرد سیاست های اقتصادی که به آزاد شدن پتانسیل بشری، برانگیختن جامعه و ایجاد صلح و امنیت برای نسل های آتی می انجامد، ایفا کنند.

* مشاور پرزیدنت ترامپ در سیاست های اقتصادی و مدیر شورای اقتصاد ملی کاخ سفید

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG