لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۲۴

جان استوارت از برنامه «دیلی شو» خداحافظی کرد


جان استوارت از برنامه «دیلی شو» خداحفظ کرد
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:13 0:00

جان استوارت، طنزپرداز سیاسی و یکی از مشهورترین شخصیت‌های تلویزیونی آمریکا، پنجشنبه شب پس از ۱۶ سال، با بینندگان برنامه خود خداحافظی کرد.

آقای استوارت مجری اصلی برنامه «دیلی شو» در شبکه تلویزیونی کمدی سنترال و برنده جایزه امی بود. تقریبا هیچ سیاستمدار و مسئولی نیست که از تیررس طنز جان استوارت در امان مانده باشد.

برنامه پایانی او که شب گذشته، با شرکت شماری از مهمانان سرشناس برگزار شد، چند وجهی ممتاز و منحصر به فردی از طنز و طعنه، شور و هیجان و خداحافظی عاطفی بود.

همزمانی آخرین برنامه او با نخستین مناظره تلویزیونی نامزدهای جمهوریخواه انتخابات آینده ریاست جمهوری آمریکا، فرصت چشمگیری به او و تیم همراهش، برای بداهه پردازی های به یادماندنی داد.

دیشب همچنین خیابان‌های اطراف ساختمان مرکزی شبکه تلویزیونی کمدی سنترال در شهر نیویورک، مملو از مردمی بود که برای دیدار آقای استوارت و برنامه پایانی او در دیلی شو گرد آمده بودند.

وتی نیکول براون، بازیگر، در این زمینه می‌گوید «فکر می‌کنم با رفتن او صدای یکی از کسانی که چرایی اتفاقات را به پرسش می‌کشید، از دست دادیم. من سراغ او می‌آمدم، نه برای این که جوک بشنوم ... خیلی‌های دیگر هم می‌توانند برای شما لطیفه تعریف کنند، اما او کمک می‌کرد که بفهمید در اطراف شما چه می‌گذرد و فکر می‌کنم این چیزی است که ما از دست می‌دهیم.»

جان استوارت همیشه و در هر جنجال سیاسی و انتخاباتی، با لحنی طنزآلود، سیاست‌های جمهوریخواهان و در بسیاری از موارد حتی دموکرات‌ها را مورد انتقاد قرار می‌داد.

ترکیبی از دانش و اطلاعات، هوشمندی و حاضر جوابی، و صد البته تیمی از پژوهشگران و صراحت کم نظیر او، برنامه ۳۰ دقیقه‌ای او را به یکی از پرطرفدارترین شوهای آمریکا و نیز برنامه‌ای شناخته شده در جهان تبدیل کرد.

تیم تلویزیونی او حتی پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ به ایران سفر کرد تا با نگاهی طنز آمیز، بازتاب واقعیت‌های تلخی باشد که آن روزها در جریان بود.

او در پایان برنامه پنجشنبه شب، ضمن تشکر از خانواده و همکارانش، با بذله گویی خاص خود گفت «امروز دنیا بسیار بدتر از روزی است که من آغاز به کار کردم، نکند تقصیر من باشد؟ ... به هر حال دوران من به پایان رسید.»

XS
SM
MD
LG