لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۱۰

باراک اوباما و رائول کاسترو در نیویورک دیدار و گفتگو کردند


دیدار روز سه شنبه رهبران آمریکا و کوبا
دیدار روز سه شنبه رهبران آمریکا و کوبا

باراک اوباما رئیس جمهوری ایالات متحده روز سه شنبه با رائول کاسترو همتای کوبایی خود در حاشیه دومین روز اجلاس سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک دیدار و گفتگو کرد.

کاخ سفید در اطلاعیه ای اعلام کرد دو رهبر درباره پیشرفت های اخیر در روابط دوجانبه و همچنین گام های دیگری که هر یک از دو دولت می توانند در جهت عمیق تر کردن همکاری های دو جانبه بردارند، با یکدیگر گفتگو کردند.

هر دو رئیس جمهوری در مورد دیدار موفقیت آمیز رهبر کاتولیک های جهان از کشورهایشان نیز صحبت کردند. پاپ فرانسیس پیش از سفر هفته گذشته خود به ایالات متحده، از کوبا دیدن کرده بود.

باراک اوباما، به سرفصل های تغییر قوانینی که اجازه می دهد تعداد بیشتری از شهروندان آمریکایی به کوبا سفر کنند اشاره کرد؛ امری که می تواند به بهبود زندگی مردم کوبا کمک کند.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین تاکید کرد که ادامه اصلاحات در کوبا می تواند تاثیر تغییر قوانین ایالات متحده را در آن کشور افزایش دهد.

وی در دیدار با همتای کوبایی خود، به گام هایی که واشنگتن برای بهبود روابط بین آمریکا و مردم کوبا برداشته است، اشاره کرد و بار دیگر بر حمایت کشورش از احترام گذاشتن به حقوق بشر در کوبا تاکید کرد.

XS
SM
MD
LG