لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۲۹

بیماری مرموز یک کارمند دیگر سفارت آمریکا در کوبا


ساختمان سفارت آمریکا در شهر هاوانا
ساختمان سفارت آمریکا در شهر هاوانا

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد، یک نفر دیگر از کارکنان سفارت این کشور در هاوانا پایتخت کوبا دچار بیماری مرموزی شده است که همراه با احساس فشار در جمجمه و به گوش رسیدن صداهای مزاحم است.

پیش از این بیش از ۲۰ کارمند سفارت آمریکا در کوبا و یک نفر از کارکنان سفارت آمریکا در چین، با نشانه های مشابهی به مرکز درمانی اعزام شده بود.

هدر نائورت سخنگوی وزارت خارجه آمریکا پنجشنبه گفت: من فکر می کنم شرایط ما در کوبا به صورت فعلی باقی می ماند و تحقیقات همچنان ادامه خواهد داشت. ما تا این تاریخ نمی دانیم که چه عاملی موجب این بیماری های مرموز شده است.

وی افزود: تحقیقات در چین هم ادامه دارد و من به روشنی تاکید می کنم که ما این موضوع را بسیار جدی پی گیری می کنیم و پس از حصول اطمینان و دریافت اطلاعات موثق آن را اعلام می کنیم.

هدر نائورت می گوید، فرد دیگری نیز در کوبا با علائم مشابه تحت نظر است و بدین ترتیب رقم کارکنان سفارت آمریکا در کوبا که به این بیماری مرموز دچار شده اند به ۲۵ نفر می رسد.

آمریکا و کوبا در اواخر دوره ریاست جمهوری باراک اوباما به سمت عادی سازی روابط دیپلماتیک رفتند اما پرزیدنت ترامپ تابستان سال گذشته بهبود روابط با کوبا را کاملا لغو کرد و بعد از بیماری مرموز کارکنان سفارت آمریکا در هاوانا، گفت کوبا مسئول این حملات است.

کوبا هر گونه دخالت یا اقدام عمدی در این مورد را انکار می کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG