لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۵۹

سفر بیانسه و همسرش به کوبا پرسش برانگیز شد


در آمریکا، دو قانون گذار جمهوریخواه از دولت خواسته اند بررسی شود آیا بیانسه، ستاره پاپ، و همسرش، جی زی، خواننده رپ، برای سفربه کوبا در جشن سالگرد ازدواجشان ، که با سر و صدای بسیار همراه بود، مجوز رسمی داشته اند، یا نه.
این زوج هنرمند پنجمین سالگرد ازدواجشان را این هفته در هاوانا برگزار کردند، و هنگامی که دست در دست یکدیگر در خیابان های پایتخت قدم می زدند، با استقبال جمعیتی عظیم روبرو شدند.
بیانسه و همسرش در بهترین رستوران شهر غذا خوردند، با موسیقی کوبائی رقصیدند، از بناها و اماکن مشهور و تاریخی در قلب هاوانا دیدن کردند و با امضای عکس های خود به درخواست دهها نفر از طرفدارانشان پاسخ دادند.
یک ممنوعیت تجاری که سالها پیش وضع شده است آمریکائیان را از سفرهای توریستی به کوبا، بدون کسب مجوز از دولت آمریکا منع می کند، اما پرزیدنت اوباما محدودیت های سفر به جزیره کوبا را برای مقاصد علمی، مذهبی و مبادلات فرهنگی کم کرده است.
الینیا روز لحتین (Ileana Ros-Lehtinen) و ماریو دیاز بالرات (Mario Diaz-Balart) که هر دو از ایالت فلوریدا هستند، روز جمعه با ارسال نامه ای برای مدیریت دفتر کنترل بر دارائی هارجی در وزارت خزانه داری، خواستار اطلاعات در باره نوع مجوزی شدند که بیانسه و همسرش پیش از سفر به کوبا کسب کرده اند.
این دو عضو کنگره آمریکا نمایندگی حوزه های انتخاباتی در جنوب فلوریدا را بر عهده دارند که مهم ترین محله های کوبائی نشین در آمریکا محسوب می شوند.
هزاران آمریکائی همه ساله بدون کسب مجوز از دولت آمریکا به کوبا سفر می کنند اما به ندرت تحت تعقیب قضائی قرار می گیرند، مگر آنکه از قوانین سرپیچی کرده باشند.
XS
SM
MD
LG