لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۰۵

سناتور کروز: طرحی برای بلوکه کردن فعالیت مالی نامشروع ایران به کنگره معرفی می‌کنم


سناتور تد کروز از ایالت تگزاس در جریان یک سخنرانی در موسسه «آمریکن اینترپرایز» گفته است که «ایران یک دشمن است و برای دشمن، ما باید از ابزار مناسب استفاده کنیم. از همین رو طرحی برای بلوکه کردن فعالیت‌ مالی نامشروع ایران در کنگره قبلی آماده کرده بودم که در کنگره جدید آن را معرفی می‌کنم.»

سناتور کروز در این سخنرانی که روز ۱۷ بهمن ایراد شد، گفته است: «از همان اول مخالف توافق اتمی (برجام) با ایران بودم و خوشحالم که پرزیدنت ترامپ آمریکا را از این توافق خارج کرد.»‌

این سناتور جمهوریخواه افزوده است: «جایی که فریاد مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل در آن جاری باشد و قرار باشد به بمب اتمی هم دست یابند، دیگر چیزی بدتر از این خطر وجود ندارد.»

تد کروز گفته است: «اگر به جایی رسیدیم که نیاز به استفاده از اقدام نظامی باشد، نباید ماموریت ما حمله به ایران و برقراری یک آرمانشهر باشد. هدف چنین عملیاتی، باید جلوگیری از دستیابی ایران به بمب اتمی و دفاع از آمریکا باشد.»‌

آمریکا ۱۲ شرط برای توافق با جمهوری اسلامی را برشمرده که در واقع فهرست خواسته‌های ایالات متحده از جمهوری اسلامی یا به عبارتی جزئیات تغییر رفتار رژیم ایران است..

برخی از این شروط شامل توقف حمایت از تروریسم و خودداری از اقدامات مخرب در منطقه نظیر حمایت از حزب الله لبنان و دخالت در کشورهای منطقه است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG