لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۱۴

سانفرانسیسکو و پنج شهر دیگر در ایالت کالیفرنیا قرنطینه شد


در ادامه تمهیدات برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در آمریکا، مقام‌های سانفرانسیسکو و شهرهای حومه دستور دادند که مردم در خانه‌های خود بمانند.

مقامات سانفرانسیسکو و پنج شهر دیگر در ایالت کالیفرنیا آمریکا به ساکنان این مناطق که حدود ۷میلیون نفر هستند، دستور داده اند تا در خانه های خود بمانند و تنها برای نیازهای «ضروری» از خانه خارج شوند.

این تمهیدات در سانفرانسیسکو، سانتا کلارا، سان ماتئو ، آلامدا ، مارین و کنترا کوستا از روز سه شنبه تا هفتم آوریل قرار است اجرایی شود. همچنین بسیاری از ایالت‌های آمریکا همچون نیویورک و لس‌آنجلس مدارس، رستوران‌ها و کافه‌های خود را تعطیل کرده‌اند.

همچنین دیوان عالی ایالات متحده آمریکا در پی گسترش سریع ویروس کرونا به مدت یک ماه تعطیل شد. این نخستین بار از سال ۱۹۱۸ است که دیوان عالی چنین تصمیم مهمی می‌گیرد و بررسی پرونده‌ها و شکایات این دیوان را لغو می‌کند.

براساس گزارش‌ها در آمریکا، شمار مبتلایان به ویروس کرونا از مرز ۴ هزار نفر عبور کرد.

به گزارش شبکه خبری «سی ان ان»، این ویروس به ۴۹ ایالت آمریکا رسیده است. ایالت «ویرجینیای غربی»، تنها ایالت آمریکا است که تاکنون هیچ موردی در آن گزارش نشده است.

این در حالی است که آمار مبتلایان به کرونا در خارج از چین بیشتر از آمار داخل این کشور است. در چنین شرایطی تجمعات گسترده همچون مسابقات ورزشی، رویدادهای فرهنگی و مذهبی در کشورهای مختلف لغو شده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG