لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۲۰

اختلاف پلوسی و مکانل احتمالا مانع تصویب طرح جدید کمک مالی به مردم تا پیش از آغاز ژوئن خواهد شد


میچ مکانل، رهبر اکثریت جمهوریخواه سنا (راست) و نانسی پلوسی، رئیس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا

امیدها برای تصویب طرح جدید کمک مالی دولت در کنگره برای جبران خسارات ناشی از شیوع ویروس کرونا تا پیش از ماه ژوئن، به دلیل اختلاف نظر میچ مکانل، رهبر اکثریت جمهوریخواه سنا، و نانسی پلوسی، رئیس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا، بر سر چند لایحه دیگر، کمرنگ شد.

به گزارش نشریه هیل، هر چند انتظار می‌رود طرح ۳ هزار میلیارد دلاری کمک مالی به مردم و مشاغل روز جمعه در مجلس نمایندگان به تصویب برسد، سنا آن را غیرقابل تصویب دانسته و جمهوریخواهان سنا رویکرد «انتظار برای آن چه رخ خواهد داد» را در پیش گرفته‌اند.

به عقیده نویسنده این گزارش، بن‌بست میان اعضای مجلس نمایندگان تحت کنترل دموکرات‌ها و سنای تحت کنترل جمهوریخواهان برای رسیدن به توافق بر سر مفاد طرح جدید کمک‌های مالی و تصویب آن پیش از فرا رسیدن «روز یادبود» در ایالات متحده، ۲۵ ماه مه، تقریبا قطعی به نظر می‌رسد.

با این حال برخی سناتورها ابراز امیدواری کرده‌اند که در نهایت طرحی در کنگره برای ارائه کمک مالی بیشتر به افراد و مشاغلی که به دلیل محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا متحمل خسارت شده‌اند تصویب خواهد شد، اما این امر تا جمعه هفته آینده و آغاز تعطیلات دوره‌ای بعید به نظر می‌رسد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG