لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۲۵

پرزیدنت ترامپ بار دیگر از عملکرد سازمان بهداشت جهانی در مواجهه با ویروس کرونا انتقاد کرد


دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده، روز جمعه ۲۹ فروردین بار دیگر از عملکرد سازمان بهداشت جهانی در مواجهه با ویروس کرونای جدید و طرح برخی ادعاهای «نادرست و گمراه‌کننده» از سوی این نهاد بین‌المللی در ارتباط با آن انتقاد کرد.

پرزیدنت ترامپ در توئیتی پرسش‌هایی که یکی از پژوهشگران مؤسسه هوور مطرح کرده است را بازنشر کرد و نوشت: «چرا سازمان بهداشت جهانی ایمیل یک مقام بهداشتی تایوان در اواخر دسامبر، که به آنها در مورد امکان سرایت ویروس کرونا بین انسان‌ها هشدار داده بود، را نادیده گرفت؟»

وی در ادامه پرسش دیگر مطرح شده در آن مقاله که روز چهارشنبه در وبسایت فاکس نیوز منتشر شده بود را مطرح کرد: «چرا در ژانویه و فوریه، در حالی که این ویروس در جهان گسترش می‌یافت، سازمان بهداشت جهانی چندین بار ادعاهایی که یا نادرست و یا گمراه‌کننده بودند را درباره ویروس کرونا مطرح کرد؟ چرا این قدر طول کشید تا سازمان بهداشت جهانی اقدام قاطعی را اتخاذ کند؟»

سازمان بهداشت جهانی پیش از این نیز مورد انتقاد شدید پرزیدنت ترامپ و مقامات آمریکا قرار گرفته بود.

پرزیدنت ترامپ پیشتر گفته بود: «سازمان بهداشت جهانی واقعا اشتباه بزرگی کرد. [این سازمان] که بودجه اش عموما توسط ایالات متحده تامین می شود، به دلایلی بسیار چین‌محور است. ما این مساله را به دقت مد نظر قرار می دهیم. خوشبختانه من توصیه آن‌ها را مبنی بر بازگذاشتن مرزهایمان بر روی چین در همان آغاز رد کردم. چرا به ما چنین توصیه اشتباهی کردند؟»

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG