لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۴۶

پرزیدنت ترامپ: می‌توانیم مرحله بعد نبرد با کرونا را آغاز و برای «بازگشایی دوباره آمریکا» اقدام کنیم


رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه، با بیان این که ملت آمریکا درگیر یک چالش تاریخی است، از کادر درمانی نیروهای مسلح برای کمک به مراکز پزشکی کشور در مواجهه با ویروس جدید کرونا تقدیر کرد و گفت به لطف این همکاری‌ها، ما شاهد روند نزولی موارد فوت هستیم.

پرزیدنت ترامپ در نشست خبری روزانه تیم ویژه دولت فدرال برای مبارزه با ویروس کووید۱۹ همچنین اعلام کرد، تیم کارشناسان ما اکنون معتقد هستند که می‌توانیم مرحله بعدی نبرد را آغاز کنیم و برای آغاز به کار دوباره مشاغل و «بازگشایی دوباره آمریکا» اقدام کنیم.

پرزیدنت ترامپ افزود: ما بزرگترین اقتصاد را در جهان داریم و آن را برای مبارزه با این ویروس خطرناک تعطیل کردیم. حال که اوج این بحران را پشت سر گذاشته‌ایم، می‌توانیم به صورت مرحله‌ای و تدریجی، و با رعایت اصول امینی، به سمت بازگشایی آن گام بر داریم.

وی در ادامه تاکید کرد که با این حال، اگر برخی هنوز معتقدند باید فعالیت‌های خود را همچنان در حالت تعلیق نگه دارند، ما می‌گذاریم آنها این کار را بکنند.

مایک پنس معاون رئیس جمهوری و رئیس گروه ویژه دولت فدرال برای مبارزه با ویروس کووید۱۹ نیز در این نشست خبری خاطر نشان کرد که راهنمای جدید دولت برای آغاز به کار دوباره مشاغل در آمریکا محصول مطالعات علمی و کارشناسی است که صورت گرفته است.

وی در ادامه جزئیات این راهنما در مورد معیارهای تعیین شده، آماده‌سازی و مراحل آغاز به کار دوباره را برای خبرنگاران حاضر تشریح کرد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG