لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۳۱

پرزیدنت ترامپ جزئیات اقدامات دولت فدرال برای تهیه تجهیزات مورد نیاز کادر درمانی ایالات متحده را تشریح کرد


دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه ۲۷ فرودین، ضمن تقدیر از کادر درمانی و پزشکی ایالات متحده، گفت که ما به سرعت در حال تولید گرانقیمت‌ترین و پیشرفته‌ترین کیت‌های آزمایش در جهان هستیم و بیش از سه میلیون و سیصد هزار مورد آزمایش کرده‌ایم.

پرزیدنت ترامپ در ادامه اظهارات خود در نشست خبری روزانه تیم ویژه دولت فدرال برای مقابله با ویروس جدید کرونا «کووید۱۹» در کاخ سفید اضافه کرد، اداره غذا و داروی ایالات متحده همچنین با ۳۰۰ شرکت و آزمایشگاه برای افزایش ظرفیت کشورمان همکاری می‌کند.

وی خاطر نشان کرد که دولت او از همه اختیارات خود جهت تسریع و ارائه مطالعات درمانی که بسیار مهم هستند استفاده خواهد کرد و به صراحت بگویم روش‌های متناسب درمان برای من از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، چرا که هم‌اکنون برای مراقبت از مردم مورد نیاز است.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین به ابتکار شرکت خودروسازی جنرال موتورز برای ساخت تجهیزات کمک‌تنفسی در تاسیسات خود در ایالت ایندیانا اشاره کرد، و با بیان این که مسئولان این شرکت این کار را ظرف یازده روز انجام داده‌اند، این اقدام آنها را مورد ستایش قرار داد.

پرزیدنت ترامپ گفت، در کل، دولت فدرال تا کنون ۳۹ میلیون و ۴۹۵ هزار قطعه ماسک صورت، ۴۳۱ میلیون جفت دستکش، ۵۷ میلیون قطعه ماسک جراحی، و ۱۰ میلیون دویست هزار کاور تهیه و میان برای کادر پزشکی و درمانی کشور در ایالت‌های مختلف توزیع کرده است.

وی همچنین اعلام کردکه دولت ۵۰۰ میلیون قطعه ماسک نیز سفارش داده است، که در فاصله کوتاهی آماده خواهند شد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG