لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۲۱

زوج ایرانی آمریکایی که از ویروس کرونا نجات پیدا کرده‌اند پیامی برای آمریکا دارند


Photo by Jeff Gritchen, Orange County Register/SCNG
Photo by Jeff Gritchen, Orange County Register/SCNG

فرح توتونچیان، که آزمایش کرونای او مثبت اعلام شد، از رفتن به داخل آمبولانس خودداری کرد. در عوض، او در مسیر خروج از کشتی تفریجی دیاموند پرینسس که وی از مسافران آن بود و در بندر یوکوهامای ژاپن در قرنطینه قرار گرفت، به نشانه اعتراض، چهارزانو روی زمین نشست.

به گزارش نشریه اورنج کانتی رجیستر، او در حالی که گروهی با لباس‌ها و ماسک‌های مخصوص ضد مواد خطرناک دور او جمع شده بود، برای یک چیز التماس می‌کرد: به همان بیمارستانی که قبلا همسرش را به دلیل ابتلا به کرونا به آنجا برده و تحت مراقبت قرار دارد منتقل شود.

فرح می‌گوید: «داشتم آماده می‌شدم که بمیرم و می‌خواستم کنار شوهرم باشم.»

دو ساعت بعد، این شهروند ساکن «سن فرناندو ولی» به خواسته خود رسید. نه تنها به همان بیمارستانی برده شد که همسرش محمد توتونچیان در آنجا تحت مداوا قرار گرفته بود، بلکه به آنها اجازه داده شد که در یک اتاق بستری شوند.

این در ماه فوریه رخ داد. در آن مقطع، معلوم نبود هیچکدام از آنها زنده بمانند.

روز چهارشنبه ۱۸ مارس این زوج به خانه خود در تارزانا بازگشتند. از این که زنده و در خانه خود هستند فوق‌العاده خوشحال هستند.

و آنها یک پیام امیدوارکننده برای همه هموطن‌های آمریکایی خود، در حالی که کشورشان درگیر شیوع ویروس جدید کرونا شده و پا به این دوران نامعلوم گذاشته است، دارند.

فرح می‌گوید «ما به زندگی کاملا متفاوت نگاه می‌کنیم.» «آمدن به خانه، دیدن گیاهان، دانستن این که بهار می‌آید. قدر هر لحظه را می‌دانیم.»

آنها که حدودا ۴۰ سال پیش ایران را ترک کرده و ساکن آمریکا شده‌اند این روزها باید به طور معمول نوروز و آغاز سال نوی خورشیدی را جشن می‌گرفتند اما امسال این کار را نکردند چون به گفته فرح باید با ماندن در خانه با این ویروس جنگید.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG