لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۴۸

مایک پنس: خطر ویروس جدید کرونا بطور عام برای شهروندان آمریکا کم است


مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا و رئیس گروه ویژه کاخ سفید برای مقابله با شیوع ویروس جدید کرونا، کووید۱۹، به پرسش‌های خبرنگاران درباره آخرین وضعیت این اپیدمی و مسافران کشتی تفریحی گراند پرنسس پاسخ داد.

این کشتی با بیش از ۳۵۰۰ مسافر و خدمه، پس از مرگ یکی از مسافران سابق آن به دلیل ابتلا به کرونا، برای بررسی های پزشکی از مسیر خود بازگشت و در آب‌های نزدیک به سانفرانسیسکو در ایالت کالیفرنیا لنگر انداخت.

آقای پنس گفت، «در میان کسانی که آزمایش شدند، ۴۶ نفر آزمایش اولیه شدند که جواب ۲۱ نفرشان مثبت است. ۱۹ نفر از این افراد خدمه کشتی و دو نفرشان از مسافران هستند. و دوباره تاکید می‌کنم خطر این بیماری بطور عام برای شهروندان آمریکا کم است؛ فقط افراد مسن و کسانی که بیماری‌های زمینه‌ای دارند، در شرایط فعلی باید بسیار مراقب باشند و حتی الامکان سفر نکنند، زیرا با توجه به تجربه دو کشتی تفریحی که تا به حال داشتیم، از همه سالمندان آمریکایی می‌خواهم که برنامه سفر با کشتی را فعلا به تعویق بیاندازند.»

معاون پرزیدنت ترامپ اضافه کرد، مجوز پهلو گرفتن کشتی گراند پرنسس در یکی از بنادر غیرتجاری برای انجام آزمایش های لازم و تعیین وضعیت نهایی صادر شده است و تا آن زمان همگی قرنطینه خواهند شد.

رئیس گروه ویژه دولت آمریکا برای مبارزه با کووید۱۹ در ادامه گفت که برای برنامه ریزی بهتر، با رهبران تجاری و صاحبان شرکت‌های بزرگ کروز یا کشتیرانی، در فلوریدا دیدار خواهد کرد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG