لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۱۴

سه عضو کارگروه مقابله با ویروس کرونا کاخ سفید خود را قرنطینه کردند


دکتر آنتونی فاوچی، عضو کارگروه کاخ سفید و مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا
دکتر آنتونی فاوچی، عضو کارگروه کاخ سفید و مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا

سه عضو کارگروه مقابله با ویروس کرونا کاخ سفید از جمله دکتر آنتونی فاوچی مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا، به دلیل تماس با افراد مبتلا به کرونا، خود را قرنطینه کردند.

به گزارش آسوشیتدپرس، دکتر آنتونی فاوچی، عضو کارگروه کاخ سفید و مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا، و رابرت ردفیلد، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا و استفن هان ،کمیسیونر اداره غذا و داروی آمریکا سه عضو کارگروه مقابله با ویروس کرونا هستند که برای ۱۴ روز به قرنطینه رفته‌اند.

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا در یک بیانیه با اعلام این که رابرت ردفیلد برای دو هفته دورکاری خواهد کرد، گزارش داد که ردفیلد در وضعیت خوبی به سر می برد و علائم این بیماری را ندارد.

همچنین آسوشیتدپرس نوشت که موسسه فاوچی گزارش داد که نتیجه تست کرونا آقای فاوچی منفی شده اما او به طور منظم تست خواهد داد. همچنین علی رغم «ارتباط کم‌خطر» این عضو کارگروه کاخ سفید در قرنطینه خواهد ماند.

بنابر گزارش این خبرگزاری، بناست این سه فرد روز سه شنبه در برابر کمیسیون سنای آمریکا شهادت دهند و بر این اساس کاخ سفید اجازه داده است تا ردفیلد و هان از طریق ویدئو کنفرانس در این نشست حضور یابند.

پیشتر پس از اعلام نتیجه مثبت آزمایش کرونای یکی از اعضای ارتش آمریکا که در کاخ سفید کار می‌کرد، آزمایش کرونا دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و مایک پنس معاون رئیس جمهوری و نتیجه تست هر دو نفر منفی اعلام شده بود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG