لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۴۶

پرزیدنت ترامپ: مرگ ۱۰۰ هزار آمریکایی رخدادی بسیار غم‌انگیز است


بخش انگلیسی صدای آمریکا - پرزیدنت دونالد ترامپ مرگ ۱۰۰ هزار مبتلا به ویروس کرونا در ایالات متحده را «رخدادی بسیار غم انگیز» خواند.

رئیس جمهوری آمریکا خطاب به تمام خانواده ها و دوستان جان باختگان گفت: «همدردی و عشق قلبی‌ام را به تمام ارزش‌های مورد احترام این مردم بزرگ تقدیم می‌کنم. خداوند همراه‌تان باد!»

جو بایدن، معاون پیشین ریاست جمهوری آمریکا، روز چهارشنبه در پیامی در توییتر گفت: «لحظاتی بسیار تاریک و دل آزار در تاریخ ما وجود دارد که تا ابد به عنوانی غمی مشترک در قلب های ما حک شده است. امروز یکی از آن روزها است.»

بایدن که رقیب انتخاباتی پرزیدنت ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر است پیام خود را با این جملات به پایان رساند: «خطاب به آنها که رنج می‌کشند، بسیار برای این ضایعه متاسفم. کشور با شما سوگوار است.»

با فراتر رفتن تعداد جان باختگان ایالات متحده از ۱۰۰ هزار نفر، گروهی دو حزبی از سناتورها بار دیگر خواسته اند روز دوشنبه به احترام جان باختگان یک دقیقه سکوت شود.

در مجلس نمایندگان پیشنهاد دیگری مطرح است تا در هر نوبت از آغاز به کار مجلس به احترام جان باختگان یک دقیقه سکوت برقرار شود و همچنین روز ملی سوگواری در پایان این همه‌گیری تعیین و یک بنای یادبود برای قربانیان ساخته شود.

ایالات متحده شاهد کاهش شمار روزانه جان باختگان بوده است، اما پیشرفت‌ها روز چهارشنبه با ۱۴۰۰ مورد تازه مرگ دچار یک وقفه شد.

تقریبا ۳۰ درصد موارد تشخیص داده شده ابتلا به ویروس کرونا در جهان در ایالات متحده بوده است. هرچند آمار جهانی ممکن است دقیق نباشد؛ به ویژه که آمار رسمی کشورهایی مانند چین، روسیه، و ایران قابل راستی‌آزمایی توسط کارشناسان مستقل نیست و نمی‌تواند معتبر و نهایی تلقی شود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG