لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۱۴

تست کرونای سناتور رند پال، نماینده سنای آمریکا مثبت اعلام شد


دفتر رند پال، نماینده ایالت کنتاکی در سنای آمریکا، روز یکشنبه سوم فروردین اعلام کرد نتیجه آزمایش کرونای او مثبت اعلام شده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این عضو حزب جمهوریخواه نخستین سناتور آمریکایی است که به ویروس جدید کرونا، موسوم به کووید-۱۹، مبتلا شده است.

در این بیانیه آمده است که سناتور پال علائم بیماری نداشت و به دلیل سفرهایی که اخیرا به مناطق مختلف داشت از سر احتیاط بر روی او آزمایش کرونا انجام شد.

پیش از این ماریو دیاز-بالارت نماینده جمهوریخواه ایالت فلوریدا و بن مک‌آدامز نماینده دموکرات ایالت یوتا در مجلس نمایندگان ایالات متحده اعلام کرده بودند که به بیماری کووید۱۹، ویروس جدید کرونا مبتلا شده‌اند.

آقای دیاز بالارت که از روز جمعه در قرنطینه به سر می‌برد در توییتر خود نوشته که اکنون حالش بهتر است و از همه خواسته تا این بیماری را جدی گرفته و به دستورات مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا (سی دی سی) عمل کنند.

آقای مک‌آدامز نیز پس از مشاهده علائم اولیه از روز شنبه خود را قرنطینه کرده بود و روز سه‌شنبه با نظر دکترش تست کرونا داده بود که نتیجه آن مثبت اعلام شده است.

تاکنون ۱۴ عضو کنگره ایالات متحده از جمله تد کروز سناتور جمهوریخواه ایالت تگزاس در مجلس سنا خودشان را به طور داوطلبانه در خانه قرنطینه کردند.

قرنطینه خانه و قطع ارتباطات اجتماعی پس از مشاهده علائم مشکوک به ابتلا به کرونا یکی از مهم‌ترین توصیه‌های نهادهای معتبر پزشکی و درمانی است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG