لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۲۹

پرزیدنت ترامپ یک فرمان اجرایی برای حذف مقررات دست و پاگیر در احیا و بازسازی اقتصادی امضا کرد


پرزیدنت ترامپ در نشست هیئت دولت
پرزیدنت ترامپ در نشست هیئت دولت

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، با امضای یک فرمان اجرایی به نهادهای دولتی اجازه داد در روند تلاش برای بازگشایی کشور و بهبود وضعیت اقتصاد، مقررات غیرضروری که مانع بهبود وضعیت اقتصاد می شود را معلق و یا حذف کنند.

پرزیدنت ترامپ درجلسه عصر سه شنبه ۳۰ اردیبهشت هیئت دولت که با حضور خبرنگاران تشکیل شد با بیان اینکه آمریکا در حال رفتن به سمت بازگشایی امن و کامل است گفت که وضعیت کشور از نظر میزان آزمایش گیری و دستگاه‌های تنفسی و دیگر تجهیزات از همه کشورها بهتر است.

او گفت: امروز فرمان اجرایی امضا می کنم که به نهادهای دولتی اجازه می دهد هرگونه قوانین و مقررات غیرضروری که مانع احیا و بازسازی اقتصاد می شود را معلق یا کلا حذف کنند.

رئیس جمهوری آمریکا افزود: از نهادهای دولتی می خواهم که صدها مقررات غیرضروری در مورد کسب و کارها را که دولت تاکنون معلق کرده است مرور کنند و در واکنش به شرایط کنونی در صورت نیاز لغو آنها را دائمی کنند.

او همچنین نهادهای دولتی را به استفاده از شرایط اضطراری مربوط به همه گیری ویروس کرونا برای سرعت بخشیدن به حذف مقررات غیرضروری ترغیب کرد تا راه ایجاد سریع مشاغل هموار شود.

رئیس جمهوری آمریکا در بخشی از سخنانش در نشست هیئت دولت در پاسخ به پرسشی درباره آینده روابط با چین گفت که توافق اقتصادی بسیار خوبی با چین آماده اجرا بود که بحران همه گیری این ویروس آن را به تعویق انداخت. او در ادامه گفت البته چین باید به سوالاتی پاسخ دهد که چرا جلوی انتقال بیماری به دیگر نقاط جهان را نگرفت. چرا در حالی که می‌توانست جلوی انتقال ویروس کرونا به شهرهای دیگر کشور خود را بگیرد، جلوی سرایت آن به مناطق دیگر جهان را نگرفت؟

در این نشست دیگر اعضای دولت از جمله مایک پنس، معاون رئیس جمهوری به ارائه گزارش درباره پیشرفت‌های به دست آمده در مقابله با ویروس کرونا پرداختند.

معاون رئیس جمهوری آمریکا گفت که تا کنون از ۱۲ میلیون نفر در آمریکا آزمایش گرفته شده که بیش از هر کشور دیگری است. هفته گذشته رکورد گرفتن ۴۰۰ هزار آزمایش در یک روز ثبت شد.

مایک پنس گفت که اقدامات دولت در جریان مقابله با ویروس کرونا موجب تقویت ظرفیت نظام سلامت آمریکا شد از جمله هماهنگی ها و اقدامات لجستیکی انجام شده موجب شد تا نیازهای بخش درمان به مواردی چون دستگاه‌های کمک تنفسی و پوشش‌های حفاظتی تامین شده و این بخش تقویت شود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG