لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۵۸

پرزیدنت ترامپ: آمریکا پیشرفته‌ترین و بزرگترین سامانه آزمایش‌ ویروس کرونا را در اختیار دارد


پرزیدنت ترامپ در تشریح امکانات آمریکا در انجام آزمایش ویروس کرونا گفت که در حال حاضر آمریکا پیشرفته‌ترین سامانه آزمایش کرونا را در دنیا دارد.

رئیس جمهوری آمریکا عصر دوشنبه ۲۲ اردیبهشت به وقت واشنگتن در کنفرانس خبری خود گفت که دولت برای آماده سازی کشور برای بازگشایی، افزایش ظرفیت گرفتن آزمایش ویروس کرونا را در برنامه خود قرار داده است.

او اضافه کرد که در حال حاضر آمریکا پیشرفته ترین سامانه آزمایش کرونا را در دنیا دارد و از نظر توسعه ظرفیت آزمایش بیش از هر کشور دیگری آزمایش انجام داده است.

پرزیدنت ترامپ گفت: در نبرد با ویروس کرونا، دولت من بخش‌های عمومی و خصوصی، صنعتی، علمی و اقتصادی را هماهنگ کرد و توانایی آنها را در اختیار گرفت به طوری که از زمان جنگ جهانی دوم تاکنون چنین همکاری وجود نداشته است.

به گفته او، این همکاری ظرفیت آزمایش‌گیری را افزایش داد که قابل مقایسه با هیچ جای دنیا نیست. رئیس جمهوری آمریکا افزود: سه هفته پیش در آمریکا حدود ۱۵۰ هزار تست در روز انجام می شد و امروز حدود ۳۰۰ هزار تست روزنامه انجام می شود. این هفته آمریکا از رقم انجام ۱۰ میلیون تست عبور کرد. تقریبا دو برابر هر کشور دیگری.

به گفته پرزیدنت ترامپ، دولت او برای افزایش توان آزمایش گیری در کشور، یک میلیارد دلار به ایالت‌ها و قبایل کمک می کند.

او در سخنان خود همچنین توضیح داد که در ادامه همکاری دولت با بخش خصوصی، در حال حاضر ۲۴۰ پایگاه آزمایش گیری در برخی از داروخانه ها و فروشگاه‌ها فعالیت می‌کنند و تا آخر این هفته، این تعداد به ۳۰۰ پایگاه می‌رسد.

پرزیدنت ترامپ گفت که این سایت‌ها برای آن ایجاد شده که اطمینان حاصل شود همه شهروندان در همه مناطق به آزمایش دسترسی دارند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG