لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۳۵

نگرانی پنتاگون از تاثیر منفی هزینه سنگین مبارزه با کرونا بر برنامه‌های دفاعی


وزیر دفاع آمریکا ابراز نگرانی کرد که صرف هزینه‌های هنگفت برای مبارزه با همه‌گیری کرونا و کمک به کسب و کارها، تاثیر منفی بر اختصاص بودجه وزارت دفاع بگذارد.

به گزارش نشریه «واشنگتن اگزمینر»، مارک اسپر روز دوشنبه ۱۵ اردیبهشت با اعلام این که پنتاگون برای حفظ آمادگی کامل و پیاده کردن راهبردهای دفاعی به افزایش بودجه نیاز دارد، گفت که نگران این است که تزریق حدود سه هزار میلیارد دلار به اقتصاد کشور که به تایید کنگره رسیده است، وزارت دفاع را از مسیر خود دور کند.

کنگره آمریکا در چند مرحله به دولت پرزیدنت ترامپ اجازه داد که برای مقابله با پیامدهای منفی اقتصادی همه گیری ویروس کرونا، حمایت از بخش درمانی و حمایت از خانواده های آمریکایی در برابر فشارهای مالی مبالغ هنگفتی را اختصاص دهد.

از سوی دیگر، در پی سرایت ویروس کرونا به دومین ناو آمریکا، وزیر دفاع اعلام کرد که سرایت این ویروس به رزمناو یو اس اس کیت احتمالا در جریان عملیات این ناو در زمینه مبارزه با تجارت مواد مخدر صورت گرفته است.

این رزمناو در منطقه آمریکای مرکزی در ماموریت بود که ویروس کرونا به آن سرایت کرد و پس از آن برای مراقبت و ضدعفونی در بندر سن دیگو پهلو گرفت.

پیشتر، پرسنل ناو هواپیمابر یو اس اس تئودور روزولت نیز ویروس کرونا مبتلا شده بودند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG