لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۳۷

کورکر: غیرقابل پیش بینی بودن ترامپ در مذاکرات به او کمک می‌کند


سناتور باب کورکر، رییس کمیته روابط خارجی سنای ایالات متحده، در یک پنل بحث و گفتگو در «مجمع جهانی اقتصاد» در داووس سوئیس گفت: «رییس جمهوری آمریکا و من همیشه به مسائل یک جور نگاه نمی کنیم. با این وجود، دیده ام که غیرقابل پیش بینی بودن حرکات او در مذاکرات مفید بوده است.»

روزنامه هیل در گزارش نوشت: کورکر که از منتقدان صریح الهجه پرزیدنت ترامپ بوده است از او برای تصویب قانون اصلاح نظام مالیاتی و کاستن از شماری از مقررات دست و پا گیر تقدیر کرد.

باب کورکر تاکید کرد غیرقابل پیش بینی بودن حرکات رییس جمهوری آمریکا بر سر توافق هسته ای ایران به او در مذاکرات دست بالا را داده و باعث شده متحدان بر سر میز مذاکرات بمانند.

رییس جمهوریخواه کمیته روابط خارجی سنا گفت: «متحدان اروپایی ما در سایه این واقعیت که فردی به این شکل غیر قابل پیش بینی است بسیار بیش از گذشته مایل اند درباره آن چه ممکن است ما انجام بدهیم گفتگو کنند.»

کورکر در عین حال گفت البته این امر ممکن است به ضرر ما هم تمام بشود.

این سناتور جمهوریخواه چندی پیش درگیر لفاظی های تندی با رییس جمهور شد و پس از این که پرزیدنت ترامپ نپذیرفت از او در انتخابات بعد حمایت کند اعلام کرد در پایان این دوره بازنشسته خواهد شد.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG