لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۳۰

تردید سناتور کورکر برای نامزدی در انتخابات سال آینده سنا


آقای کورکر از سناتور های با نفوذ جمهوریخواه در سنای آمریکا است.
آقای کورکر از سناتور های با نفوذ جمهوریخواه در سنای آمریکا است.

باب کورکر رئیس کمیته قدرتمند روابط خارجی سنای کنگره آمریکا در باره نامزدی دوباره در انتخابات سنای آمریکا هنوز تردید دارد.

به گزارش سایت هیل، این سناتور ۶۵ ساله جمهوریخواه ایالت تنسی روز دوشنبه گفت با آنکه پایگاه او در ایالتش قوی است اما در حال حاضر سرگرم تامل درباره آینده است و برای نامزد شدن یا نشدن ، بموقع، تصمیم خود را اعلام خواهد کرد.

مبارزات انتخاباتی سنا برای باب کورکر ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار هزینه دارد که داوطلبان تامین می کنند. در پی انتخابات ریاست جمهوری سال پیش، از سناتور کورکر برای تصدی مقام وزارت خارجه آمریکا در دولت ترامپ نام برده شد اما سرانجام رکس تیلرسون به این مقام منصوب شد.

باب کورکر بتازگی در تالار شهر در تنسی در گفتگو با هوادارانش یادآور شد که آقای ترامپ شایستگی و ثباتی را که لازمه ریاست جمهوری ست، نشان نداده و باید این ها را نشان دهد. این اظهار نظر سناتور با واکنش توئیتری پرزیدنت ترامپ همراه بود که آن را سخنی عجیب خواند.

در انتخابات سنا در سال آینده ۲۳ سناتور دموکرات ، دو مستقل و ۹ جمهوریخواه باید خود را در معرض رای مردم حوزه های انتخابیه خود قرار دهند. از این میان ده سناتور دموکرات از حوزه های انتخابی هستند که سال پیش به پرزیدنت ترامپ رای دادند.

در کنگره کنونی جمهوریخواهان ۵۲کرسی و دموکراتها و مستقل ها ۴۸ کرسی سنا را در اختیار دارند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG