لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۵۶

نهاد نظارتی فدرال: حمایت مشاور ترامپ از محصولات ایوانکا تخلف است و باید توبیخ شود


کالیان کانوی مشاور رئیس جمهوری آمریکا در مصاحبه با شبکه تلویزیونی فاکس نیوز - ۲۱ بهمن ۱۳۹۵
کالیان کانوی مشاور رئیس جمهوری آمریکا در مصاحبه با شبکه تلویزیونی فاکس نیوز - ۲۱ بهمن ۱۳۹۵

رئیس نهاد نظارت بر رعالیت اصول اخلاقی در دولت فدرال ایالات متحده، روز سه شنبه اعلام کرد که حمایت علنی «کالیان کانوی» مشاور کاخ سفید، از محصولات ایوانکا ترامپ، مصداق «نقض آشکار ممنوعیت سوء استفاده از موقعیت» شغلی است و خانم کانوی باید توبیخ شود.

به گزارش روزنامه نیویورک تایمز، گرچه شان اسپایسر سخنگوی کاخ سفید هفته گذشته گفت که خانم کانوی درباره بیاناتش «مشاوره» گرفته بود، اما کاخ سفید روشن نکرده است که این به چه معناست.

ایوانکا ترامپ، دختر دونالد ترامپ رئیس جمهوری جدید آمریکا، در بازار مد و لباس فعال است و محصولاتی را با برند خود به این بازار عرضه می‌کند. برخی مخالفان آقای ترامپ اخیرا خواستار تحریم تولیدات ایوانکا و دیگر محصولات یا خدمات با برند «ترامپ» شده‌اند، که واکنش دونالد ترامپ را به دنبال داشت.

کالیان کانوی، که عنوان رسمی او مشاور رئیس جمهوری است، روز پنجشنبه در مصاحبه تلویزیونی با شبکه فاکس نیوز از محل برگزاری نشست‌های خبری کاخ سفید، در حالی که نشان رسمی کاخ سفید پشت سر او نمایان بود، از رئیس جمهوری و دختر او دفاع کرد و گفت «بروید و محصولات ایوانکا را بخرید.»

به نوشته نیویورک تایمز، کارشناسان و صاحب‌نظران معتقدند خلافی که خانم کانوی مرتکب شده است، می تواند در نهایت به ارسال یک نامه توبیخ منجر شود.

هر چند ارسال این نامه می‌تواند زمینه‌ای برای انفصال از خدمت کارکنان دولت را فراهم کند، که البته بستگی به نظر رئیس نهاد مربوطه – و در این مورد خاص، رئیس جمهوری – دارد.

پیشتر شان اسپایسر، سخنگوی کاخ سفید گفت که خانم کانوی بخاطر این اظهاراتش به بخش مشاوره کاخ سفید معرفی شده تا در اظهاراتش قوانین را رعایت کند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG