لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۰۱

قانونگذار سابق آمريکا اتهام همکاری با یک گروه خیریه مرتبط با تروریسم را قبول می کند


یک نماینده سابق مجلس نمایندگان آمريکا اتهامات مربوط به همکاری با یک سازمان خیریه اسلامی را که گویا به گروه های تروریستی پول می داد، قبول کرده است.

مارک سیلجاندر روز چهارشنبه در یک دادگاه فدرال در سنت لوئی، در ایالت میسوری، اتهام جلوگیری از اجرای عدالت و کار بعنوان یک مامور خارجی ثبت نشده را پذیرفت.

او در سال ۲۰۰۸ به اتهام پولشوئی، تبانی برای جلوگیری از اجرای عدالت، در ارتباط با همکاری با آژانس رفاهی آمريکایی - اسلامی در میسوری تحت پیگرد قرار گرفت.

وزارت دادگستری آمريکا در سال ۲۰۰۵ گروه خیریه را بعنوان یک «سازمان تروریستی جهانی» شناسایی کرد و آنرا به حمایت مالی مستقیم از القاعده، حماس و دیگر گروه های تروریستی متهم ساخت.

بگفته دادستان ها، گروه خیریه به سیلجاندر پول داد تا آنرا از فهرست سازمان های خیریه مظنون به کمک مالی به تروریسم بین المللی کمیته مالی سنای آمريکا خارج کند. آنها می گویند او همچنین در باره استخدام خود برای لابیگری از طرف گروه دروغ گفت.

سیلجاندر از ۱۹۸۱ تا ۱۹۸۷ نماینده جمهوریخواه ایالت شیکاگو در مجلس نمایندگان آمريکا بود. او همچنین برای یک سال در ۱۹۸۷، بعنوان عضو هیات ایالات متحده در مجمع عمومی سازمان ملل متحد خدمت کرد.

XS
SM
MD
LG