لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۴۱

رهبران کنگره در مراسم بیستمین سالگرد حملات تروریستی یازدهم سپتامبر شرکت کردند؛ تقدیر از روحیه و صلابت مردم آمریکا


The U.S. Capitol building in Washington, DC. (Photo by Diaa Bekheet)
The U.S. Capitol building in Washington, DC. (Photo by Diaa Bekheet)

رهبران کنگره ایالات متحده روز دوشنبه ۲۲ شهریور در مراسمی برای یادبود قربانیان حملات تروریستی یازدهم سپتامبر ۲۰۰۱ حاضر شدند. تقدیر از روحیه و صلابت مردم آمریکا در جریان آن حوادث، از محورهای اصلی سخنرانی‌ها بود.

نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان، چاک شومر رهبر اکثریت دموکرات‌ها در سنا، کوین مک‌کارتی رهبر اقلیت جمهوری‌خواهان در مجلس نمایندگان و میچ مک‌کانل، رهبر اقلیت جمهوری‌خواهان، در این مراسم حضور داشتند و هریک سخنرانی کوتاهی کردند.

کوین مک‌کارتی در جریان سخنان خود گفت: «هیچ مثالی برای شجاعت آن‌گونه که مردم آمریکا به ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ پاسخ دادند، وجود ندارد. بسیاری جان خود را برای کسانی دادند که نمی‌شناختند و آن‌‌هم بر اساس حس مسئولیت و عشق برای همنوع. تقدیر نکردن از آن‌ها غیرممکن است.»

میچ مک‌کانل هم پس از آن افزود: «حملات یازدهم سپتامبر زندگی حدود سه هزار تن از مردم ما را ربود. برای هزاران تن از اعضای خانواده و دوستان آنها، این سالگرد برای همیشه عمیق، هراسناک، و شخصی خواهد ماند.»

چاک شومر هم در سخنرانی خود گفت: «۲۰ سال پیش در روز زیبایی مانند امروز، کشور و مردم ما برای همیشه تغییر کرد. طی مدت حدودا یک ساعت دو هواپیما به مرکز تجارت جهانی در نیویورک، یک هواپیما به پنتاگون، و یک هواپیما در پنسیلوانیا برخورد کرد ... بدترین اقدام تروریستی در تاریخ کشور ما بود.»

نانسی پلوسی هم در سخنانی در پایان این مراسم گفت: «در این روزها یاد پرواز یونایتد ۹۳ مطرح می‌شود که قرار بود به ساختمان کنگره اصابت کند و با شجاعت و فداکارای در آن پرواز، مسیر فاجعه به شکلی دیگر رقم خورد.»

این مراسم روز دوشنبه ۲۲ شهریور در ضلع شرقی ساختمان کنگره ایالات متحده در واشنگتن، برگزار شد. شماری از اعضای مجلس نمایندگان و سناتورهای هر دو حزب در این مراسم حضور داشتند.

XS
SM
MD
LG