لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۴۳

دبیرکل سازمان ملل با مقام ارشد کنگره آمریکا درباره ایران گفتگو کرد


دبیر کل سازمان ملل متحد در دیدار با رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا، در باره برنامه هسته‌ای ایران و گفتگوهای جاری بر سر آن با هدف دستیابی به توافق یک جامع گفتگو کرد.

بان کی مون در دیدار روز جمعه خود با اد رویس، در حاشیه نشستی به میزبانی کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان، با اشاره به اهمیت اجرای قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل در رابطه با ایران، تاکید کرد بازرسی‌ها از تاسیسات هسته‌ای اعلام شده و اعلام نشده ایران باید بدون وقفه ادامه یابد.

دیدار این عضو ارشد مجلس نمایندگان آمریکا با دبیر کل سازمان ملل متحده در حالی صورت می‌گیرد که دو مجلس نمایندگان و سنای آمریکا بر سر نحوه توافق جامع هسته‌ای با ایران، با کاخ سفید اختلاف نظر دارد.

کمیته روابط خارجی سنا نیز روز سه‌شنبه به طرحی رای مثبت داد، که در صورت تصویب نهایی در کنگره و حصول توافق جامع با ایران، بر نقش قانون‌گذاران آمریکا در لغو تحریم‌های اعمال شده علیه تهران تاکید می‌کند.

بنابر اطلاعیه مطبوعاتی مجلس نمایندگان، اد رویس و بان کی مون همچنین درباره کره شمالی، وضعیت حقوق بشر و نیز تهدیدهایی که از جانب پیونگ یانگ منطقه را تهدید می‌کند گفتگو کردند.

XS
SM
MD
LG