لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۴۱

پیروزی حامی توافق ایران در انتخابات مقدماتی کنگره حزب دموکرات‌ در بزرگترین منطقه یهودی نشین آمریکا


جری ندلر عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا
جری ندلر عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا

جری ندلر، یکی از اعضای کنگره ایالات متحده، در انتخابات مقدماتی حزب دموکرات در ایالت نیویورک به پیروزی دست یافت که از آن به عنوان رفراندمی بر سر حمایت او از توافق هسته‌ای با ایران یاد می شود.

به گزارش روزنامه هاآرتص به نقل از نشریه "جوییش اینسایدر"، بر اساس نتایج غیررسمی انتخابات درون حزبی روز سه شنبه، جرالد ندلر موفق شد با کسب ۸۹ درصد آرا، رقیب خود الیور روزنبرگ را - که تنها ۱۰ درصد از مجموع آرا را کسب کرد - شکست دهد.

آقای ندلر در جمع گروهی از هواداران خود گفت "امشب رأی دهندگان حوزه دهم انتخاباتی کنگره صدای خود را بلند و رسا به گوش رساندند. قبلا در این تبلیغات انتخاباتی گفتم که در عصری که اصول و سیاست هرگز از یکدیگر تفکیک نشده‌اند، مهم است در مقاطعی و در مواردی خاص بر اساس وجدان خودتان عمل کنید و کاری را بکنید که بنا به اصول، شایسته انجام شدن است، نه بنا به مصالح سیاسی."

جرالد ندلر، که یکی از بزرگترین جوامع یهودیان لیبرال و ارتدکس در آمریکا را نمایندگی می کند، از حامیان توافق جامع هسته ای تیر ماه ۱۳۹۴ شش قدرت جهانی – از جمله ایالات متحده – با ایران بوده، و به همین دلیل با انتقادهایی مواجه شده است.

اکنون با این رأی اعتمادی که در حوزه انتخابیه خود به دست آورده است، این عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا می تواند بر سر موضع خود بماند که نتیجه انتخابات اخیر نشان می دهد که بیشتر مردم حوزه انتخابیه اش معتقدند او کار درستی کرده است.

آقای ندلر در گفت‌وگو با نشریه جوییش اینسایدر، با بیان این که "فکر می کنم بیشتر مردم در حوزه من توافق را تایید می کنند،" تاکید کرد که حتی آنهایی که با او در مورد توافق با ایران موافق نبودند، حس می کنند وی به خوبی از عهده وظایف نمایندگی خود در بررسی توافق بر آمده است.

XS
SM
MD
LG