لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۳۰

مجلس نمایندگان آمریکا استیو بنن را برای سرپیچی از همکاری با کنگره مقصر دانست


استیو بنن (چپ) از مشاوران قدیمی و پیشین دونالد ترامپ است. آرشیو
استیو بنن (چپ) از مشاوران قدیمی و پیشین دونالد ترامپ است. آرشیو

مجلس نمایندگان آمریکا روز پنجشنبه با ۲۲۹ رأی مثبت در مقابل ۲۰۲ رأی منفی، یکی از مشاوران قدیمی و پیشین دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا را برای سرپیچی از همکاری با کمیته تحقیق مجلس در مورد حمله ششم ژانویه به ساختمان کنگره مقصر دانست.

نمایندگان دموکرات در مجلس نمایندگان آمریکا می‌گویند استیو بنن باید برای خودداری از خواست و دستور کنگره به منظور حضور و شهادت در مورد حمله ششم ژانویه به ساختمان کنگره پاسخگو باشد.

لیز چینی، عضو جمهوریخواه و نایب رئیس کمیته تحقیق مجلس، و شماری دیگر از نمایندگان جمهوریخواه از جمله کسانی بودند که در این رأی گیری علیه استیو بنن رأی دادند.

خانم چینی گفت: « او باید از این جریان خبر داشته باشد، و شاید خود هم جزء کسانی بوده که در برنامه‌ریزی برای حمله آن روز دست داشته است. مردم آمریکا حق دارند بدانند که او چه کار کرده و چه اطلاعاتی دارد.»

[[SOUNDBITE (English) Rep. Liz Cheney, (R) Wyoming:]] ((00:59 – 01:12)

"He must have been aware of and may well have been involved in the planning of everything that played out on that day. The American people deserve to know what he knew and what he did."

کمیته تحقیق مجلس نمایندگان آمریکا استیو بنن را متهم می کند که پیش از حمله ششم ژانویه به ساختمان کنگره با دونالد ترامپ گفت وگو کرده و در تحریک و تشویق حمله کنندگان به کنگره با آقای ترامپ همکاری کرده است.

انتظار می رود در پی این رأی گیری، پرونده به وزارت دادگستری آمریکا ارجاع شود. در صورتی‌که آقای بنن مجرم شناخته شود با جریمه و حداکثر یک سال زندان روبرو خواهد بود.

XS
SM
MD
LG