لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۰۳

همراهی برخی اعضای جمهوریخواه و دموکرات کنگره آمریکا با مردم ایران: در کنارتان هستیم


از راست سناتورها رامنی، مورفی و گراهام
از راست سناتورها رامنی، مورفی و گراهام

روز یکشنبه نیز برخی از اعضای کنگره آمریکا از دو حزب از اعتراضات مردم ایران حمایت کردند.

سناتور جمهوریخواه لیندزی گراهام در توئیتی درباره اعتراضات ایران نوشت: من خطاب به همقطاران دموکرات و لیبرالم که از آزادی های فردی حمایت می کنند، می‌گویم: وقتی پای حمایت از مردم ایران و میل آنها به آزادی در میان است، صدای‌تان کجاست؟ سکوت شما کرکننده و نامید کننده است.

میت رامنی سناتور جمهوریخواه نیز در توئیتر خود نوشت: آمریکا در کنار ایرانیانی که برای آزادی اعتراض می کنند، ایستاده است. نیروهای استبدادی آیت الله ممکن است برای سرکوب نارضایتی ها تلاش کنند اما آنها نخواهند توانست که روحیه انسانی را برای همیشه لگد مال کنند.

کریس مورفی سناتور دموکرات نیز در توئیتی از اعتراضات مردم ایران برای آنچه مقابله با کارزار دروغ‌های رژیم نامیده، استقبال کرد.

جف مارکلی سناتور دموکرات در توئیت خود نوشت: من در کنار مردم ایران هستم که برای دموکراسی و یک دولت مسئول برای گفتن حقیقت اعتراض می‌کنند. همه مردم در همه کشورها لایق کمتر از این نیستند.

کوین مک کارتی رهبر اقلیت جمهوریخواه در مجلس نمایندگان آمریکا با ریتوئیت ویدئویی که نشان می دهد به رغم تبلیغات جمهوری اسلامی، دانشجویان حاضر نیستند پرچم آمریکا را لگد بزنند، نوشت: حکومت ایران نمی خواهد جهان این را ببیند. جنبشی نیرومند در میان مردم ایران به راه افتاده است.

اما «لی زلدین» عضو جمهوریخواه کنگره با اشاره به گفتگویی از نانسی پلوسی رهبر دموکرات مجلس نمایندگان، گفت او اعتراضات ایران را «بی اهمیت» و «کوچک شمرده» و این اشتباه است. وی افزود: ایرانیان برای جان، آزادی و آینده شان مقابل رژیمی که بزرگترین حکومت حامی تروریسم در جهان است، می جنگند.

مت گیتس عضو جمهوریخواه مجلس نمایندگان نیز در توئیتر نوشت: ما در کنار مردم ایران که از این دیکتاتوری بی رحم –که با جهان دشمنی دارد – به تنگ آمده اند، می ایستیم.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG