لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۵۴

کنگره جدید آمریکا نخستین جلسه خود را تشکیل داد


کنگره جدید آمریکا نخستین جلسه خود را تشکیل داد
کنگره جدید آمریکا نخستین جلسه خود را تشکیل داد

کنگره جدید آمریکا کار خود را روز چهارشنبه آغاز کرد. قانونگزاران جدید و باز برگزیده شده سوگند یاد کردند و اکثریت جمهوریخواه کنترل مجلس نمایندگان را به دست گرفت.

جان بينر جمهوریخواه که روز چهارشنبه به ریاست مجلس نمایندگان برگزیده شد، خطاب به قانونگزاران گفت ملت با زمانی از چالش های بزرگ روبرو است، از هر ده نفر نزدیک به یک نفر بیکار است، و هزینه های درمان برای خانواده ها و بازرگانان کوچک بالا می رود.

او گفت هدف کنگره این خواهد بود که دولت را به مردم باز گرداند، و اظهار داشت آنها به عدم بازگشت به وضع قبلی در واشنگتن رای دادند.

جمهوریخواهان، که همچنین اقلیت بزرگتری در سنا را کسب کردند، قول داده اند برای فسخ قانون اصلاح سیستم بیمه و درمان پرزیدنت اوباما تلاش کنند. بينر این قانون را «کشنده مشاغل» نامیده است و می گوید بسیار پر هزینه است.

احتمال نمی رود قانون فسخ شود، اما جمهوریخواهان ممکن است کوشش کنند اعتبارات برای اجرای آنرا کاهش دهند. دمکرات های مجلس نمایندگان، که در انتخابات ماه نوامبر اکثریت خود را از دست دادند، از برنامه جمهوریخواهان انتقاد کرده اند و می گویند به مردم آمریکا صدمه خواهد زد.

همچنین انتظار می رود بحث های داغی بین دمکرات ها و جمهوریخواهان در باره کوشش های فدرال برای به حرکت در آوردن اقتصاد آمریکا، و این که آیا سقف بدهی باید بالا برده شود یانه، در گیرد.

افزون بر کوشش برای فسخ قانون اصلاح سیستم بیمه و درمان، جمهوریخواهان عهد کرده اند هزینه های فدرال را کاهش دهند و دولت را کوچک کنند.

XS
SM
MD
LG