لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۴۷

قدیمی‌ترین نماینده دموکرات کنگره بعد از اتهامات جنسی کناره گیری می‌کند


«جان کانیرز» از ۱۹۶۵ عضو مجلس نمایندگان آمریکا از ایالت تگزاس بود.
«جان کانیرز» از ۱۹۶۵ عضو مجلس نمایندگان آمریکا از ایالت تگزاس بود.

«جان کانیرز جونیور» نماینده دموکرات کنگره در مجلس نمایندگان آمریکا که با اتهامات جنسی روبرو شده، گفت قصد کناره گیری دارد و پسرش جان کانیرز سوم برای کرسی او در انتخابات شرکت خواهد کرد.

به گزارش نیویورک تایمز، «جان کانیرز» با سابقه ترین نماینده در کنگره آمریکاست و از ماه پیش در ارتباط با رسوائی های جنسی مواجه شد. سران حزب دموکرات پیشتر از او خواسته بودند از عضویت در مجلس کناره گیری کند و او بالاخره این درخواست را پذیرفت.

این نماینده آمریکایی آفریقایی تبار، روز سه شنبه در بیمارستانی در ایالت میشیگان اعلام کرد برای بازنشستگی خود برنامه ریزی کرده و دیگر به کار خود در کنگره ادامه نخواهد داد.

آقای «کانیرز»که از همراهان جنبش برابری مدنی به همراه مارتین لوتر کینگ در دهه ۱۹۶۰ بود، ادعای زنان در مورد آزار جنسی را انکار کرده و می گوید میراث وی نباید با این ادعاها مخدوش گردد. به گفته او، این جریان هم به پایان خواهد رسید و میراث او از طریق فرزندانش به نسل های بعدی ادامه پیدا می کند.

شیلا جاکسون لی، نماینده دموکرات تگزاس در کنگره نیز روز سه شنبه در صحن مجلس نمایندگان خبر بازنشستگی «جان کانیرز»را اعلام کرد و گفت پال رایان رئیس مجلس و نیز نانسی پلوسی رهبر اقلیت دموکرات و ریک اسنایدر فرماندار تگزاس نیز در جریان بازنشستگی قرار گرفته اند.

«جان کانیرز» در سال ۱۹۶۵ از تگزاس به نمایندگی کنگره انتخاب شد و از آن پس بی وقفه در این مقام خدمت می کرده است. وی که عضو ارشد دموکرات در کمیته قضائی مجلس نمایندگان بود پیشتر از این سمت کناره گیری کرد.

پیشتر، پال رایان و نانسی پلوسی از آقای کانیرز خواسته بودند از عضویت در مجلس نمایندگان کناره گیری کند.

کانیرز ضمن انکار هر نوع رفتار ناشایست که علیه وی اقامه شد، گفت این قبیل اتهام ها و ادعاها برای کسی که در سیاست فعالیت می کند امری طبیعی است. به رغم وضعیت موجود، سرانجام مردم تکزاس قدردان خدمات وی بوده و از خانواده اش حمایت خواهند کرد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG