لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۶

سناتورها به ترامپ: به عباس بگویید پرداخت به تروریست ها باید متوقف شود


سناتور گراهام و چند سناتور دیگر نامه به ترامپ را امضا کرده اند.
سناتور گراهام و چند سناتور دیگر نامه به ترامپ را امضا کرده اند.

سناتورهای جمهوریخواه لیندسی گراهام، مارکو روبیو و تام کاتن در نامه ای از رییس جمهوری آمریکا درخواست کرده اند در دیدار با محمود عباس، رییس تشکیلات خودگردان فلسطینی، از رهبر فلسطینیان بخواهد به رفتار دیرین دولت اش مبنی بر پرداخت پول به خانواده تروریست هایی که به اسراییل حمله کرده اند پایان دهد.

به گزارش واشنگتن فری بیکن، این قانونگذاران پرزیدنت ترامپ را زیر فشار گذاشته اند تا سیاست دولت اوباما را که حمایت مقامات فلسطینی از تروریسم را کم اهمیت جلوه داده و مسولیت صلح را مستقیما برعهده اسراییل می گذاشت تغییر بدهد.

تشکیلات خودگردان فلسطینی که از آمریکا میلیون ها دلار کمک مالی از محل مالیات عمومی دریافت می کند، سالانه حدود ۳۰۰ میلیون دلار یا ۸ درصد کل بودجه اش را صرف پرداخت حقوق به تروریست های فلسطینی می کند که به خاطر جرایم شان در اسراییل در زندان هستند. این کمک ها همچنان به خانواده تروریست هایی که به اسراییل حمله کرده اند تعلق می گیرد.

قانونگذاران آمریکایی ضمنا از رییس جمهوری آمریکا خواسته اند حمایت خود را از طرحی موسوم به «قانون نیروی تیلور» به طور علنی اعلام کند. این طرح جدید در صورت تصویب، کمک های آمریکا به دولت فلسطینی را به توقف پرداخت ها به تروریست ها منوط می کند.

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG