لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۱۹

تلاش دولت آمریکا برای بخشیدن بدهی دانشجویان


تلاش دولت آمریکا برای بخشیدن بدهی دانشجویان
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:25 0:00

دولت ایالات متحده در تلاش است تا راه را برای بخشودگی بدهی گروهی از دانشجویان در آمریکا هموار کند. بخشودگی وام‌های فدرال، عمدتا شامل دانشجویانی می‌شود که در کالج‌هایی تحصیل کرده‌اند که به دروغ به آنها وعده استخدام پس از تحصیل را داده‌اند.

رقم این بخشودگی، به نوشته روزنامه‌های آمریکا، میلیاردها دلار می‌شود و جسورانه‌ترین گامی است که دولت باراک اوباما رئیس جمهوری دموکرات آمریکا در زمینه حل این مشکل بر می‌دارد.

روز دوشنبه در واشنگتن اعلام شد بخشودگی وام فدرال شامل همه دانشجویان سابق کالج‌های حرفه‌ای زنجیره‌ای خصوصی خواهد شد. شرکتی که صاحب این کالج‌ها بود به تازگی اعلام ورشکستگی کرده و مقام‌های دولت، مدیران آن شرکت را به تقلب و فریب دادن دانشجویان متهم کرده‌اند.

روزنامه نیویورک تایمز می‌نویسد بخشودگی وام دانشجویی از حد و مرز کالج‌های حرفه‌ای فراتر می‌رود و دولت اوباما در نظر دارد همه وام‌های دانشجویان بدهکار به دولت فدرال را ببخشد.

این روزنامه می‌افزاید ۴۳ میلیون آمریکایی با وام‌های دانشجویی و بدهی دست به گریبان هستند. وزارت آموزش و پرورش دولت فدرال می‌خواهد با استناد به قانون چنددهه پیش، این وام‌ها را به دانشجویان ببخشد. این قانون مقرر داشته بود چنانچه بدهکاران بتوانند ثابت کنند کالج محل تصیلشان موازین قانونی را زیر پا نهاده است، از پرداخت وام معاف می شوند.

XS
SM
MD
LG