لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۵۱

تجربه جنگ داخلی ایالات متحده در فیلم دانش آموزان


برای درک تاریخ، بهترین شیوه تجربه آن است. بنابراین بعضی از دانش آموزان مدرسه ای در ویرجینیا به جای این که جنگ داخلی ایالات متحده را با خواندن کتاب های درسی تاریخی یاد بگیرند، برای تجربه تحولات آن دوران در این شهر دست به کار شده اند.

این دانش آموزان در مورد درگیری های آن دوران بین ایالات شمال اتحادیه و بخش های کنفدراسیون جنوب بر سر مسائل متعددی همچون برده داری از سال ۱۸۶۱ تا ۱۸۶۵ فیلم های ویدئویی می سازند.

این فیلمسازهای جوان تاریخ آمریکا را در نقاطی که واقعاً رخ داده بودند، بازسازی و اجرا می کنند. در یک صحنه کودکان نقش دو ژنرال اتحادیه را ایفا می کنند که در منطقه «Rapidan River» در مرکز ویرجینیا ملاقات می کنند.

دانش آموزان ۱٢ و ۱۳ساله روی پل های موقتی که در دوران جنگ نقش کلیدی داشتند، ویدئوهای کوتاهی تولیدی می کنند. این پل های کوچک را سربازان منتقل می کردند و از تخته های کوچکی درست شده بودند که به هم وصل شدند. سربازان اتحادیه پس از عبور از روی این پل ها ارتش کنفدراسیون را در «Battle of the Wilderness» شکست دادند.

شین لوهر، یکی از دانش آموزهایی است که نقش ژنرال ارتش آن دوران را ایفا کرده است. او یاد گرفت که این پل ها به دلیل این که خیلی سریع و راحت نصب می شدند، نقش بسیار مهمی برای ارتش ها ایفا می کردند.

لوهر می گوید «همه سربازها، اسب ها و واگن ها از روی این پل ها عبور می کردند و بعد از عبور همه افراد و وسائل قطعات پل را از هم جدا می کردند و همراه خود می بردند».
این صحنه یکی از چندین فیلم ویدئویی مروبط به جنگ داخلی است که دانش آموزان مدارس محلی تولید کرده اند.

این پروژه با حمایت «Journey Through Hallowed Ground» و به هدف ارتقای آگاهی در مورد اماکن تاریخی و میادین جنگ متعدد پنسیلوانیا و ویرجینیا طراحی شده است.

جسی اوکوین، مدیر برنامه های آموزشی این گروه می گوید از این نوارهای ویدئویی موسوم به «vodcast» استفاده مفیدی خواهد شد. او می گوید ما می توانیم آن ها را روی اینترنت قرار بدهیم و معلم های سراسر کشور از آن ها استفاده کند و حتی مردم سراسر جهان می توانند آن ها را ببینند.

دانش آموزان با کمک مشاوران می توانند در مورد این مسائل تحقیق کنند، بنویسند و ویدئوها را ویرایش کنند.

آلکسیس آلبرت با این پروژه فرصتی پیدا کرده تا کارگردانی را امتحان کند و در روند تولید در مورد تاریخ جنگ داخلی بیاموزد. او می گوید «در مقام یک دانش آموز، این کار به من بیشتر از خواندن کتاب های درسی کمک می کند که در مورد تاریخ یاد بگیرم».

در سناریوی دیگری دانش آموزان نقش سربازانی را به تصویر می کشند که با تفنگ هایشان در کنار رودخانه رژه می روند. امروز این منطقه به پارک ملی نظامی تبدیل شده است.

پیتر موگل، هماهنگ کننده آموزشی پارک به دانش آموزان نشان می دهد که چطور تفنگ های قلابی را به دست بگیرند.

او می گوید «امیدوارم که آن ها اهمیت این اماکن تاریخی را از طریق این برنامه ها و پروژه هایی از این دست دریابند و تلاش کنند تا از این مناطق برای نسل های آینده محافظت کنند».

«Ellwood Manor» یکی دیگر از این اماکن تاریخی است که «Battle of the Wilderness» در آن رخ داده بود. گروه دیگری از این دانش آموزن خاطرات خانمی را مرور می کنند که در طی جنگ در این منطقه زندگی کرده بود.

جان اشلی، دانش آموزی که کارگردانی این بخش را به عهده داشته می گوید این تجربه سبب شد در مورد جنبه انسانی جنگ فکر کند. اشلی می گوید «در کتاب های تاریخی فقط در مورد جنگ ها و درگیری های مربوط به آن می خوانیم. من با این پروژه اطلاعات بیشتری در مورد شیوه زندگی مردم آن دوران یاد گرفتم».

جیل هانگ فیلمسازی است که وقت خود را برای کمک به این دانش آموزان اختصاص داده است.
او می گوید «این دانش آموزان سعی می کنند که احساسات مردم در دوران جنگ داخلی را در فیلم های خود منتقل کنند. آن ها واقعاً بر دقت و صحت روایت داستان تاکید می ورزند».
XS
SM
MD
LG