لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۲۰

مراسم سوگند شهروندی یک زن ۱۰۳ ساله کامبوجی


«هونگ اینه» در ۱۰۳ سالگی
«هونگ اینه» در ۱۰۳ سالگی

بانوی ۱۰۳ ساله کامبوجی که از قحطی ، رنج و جنگ در کشور خودش جان سالم به در برد، یک پرچم کوچک آمریکا را در مراسم سوگند خود برای دریافت تابعیت آمریکا تکان می داد. «هونگ اینه» پیرترین فرد در میان بیش از هزار نفری بود که روز سه شنبه پیش، در زیرزمین ساختمان مرکز همایش های شهر لوس آنجلس سوگند وفاداری می خوردند.

او ۹۷ ساله بود که به آمریکا آمد تا به دختر و برخی دیگر از بستگانش بپیوندد. سه نسل از افراد خانواده او ، از دختر ۸۰ ساله اش «هه اینگ منگ» تا نتیجه ۱۳ ساله اش «ملیسا تی» برای حضور در مراسم شهروندی او آمده بودند.

بستگانش به او کمک کردند که از صندلی چرخدار برخیزد و و با پرچمش در دست، سوگند بخورد. در این مراسم، نوه او، به جایش واژ ه های سوگند را ادا کرد، اما در پایان، این زن ۱۰۳ ساله با همراهانش به شادی فریاد کشید. نتیجه ۴۰ ساله این زن، «سیو تائینگ» که در شهر «اورنج» در کالیفرنیا زندگی می کند، می گوید: «او می گوید بسیار خوشحال و هیجان زده است.»

اندکی بعد ، «هونگ اینه » بار دیگر برخاست تا با دیگران، با دستی به روی قلب، سوگند وفاداری بخورد و به همراه خواننده سرود ملی آمریکا را بخواند.

«هونگ اینه» سال های دهه نود را با جنگ و خشونت ، در سلطه رژیم جنایتکار خمر سرخ در کامبوج گذراند. نوه اش گفت: «او خیلی زجر کشید. آنها حتی چیزی برای خوردن نداشتند. »

وی گفت: «هونگ» همیشه می خواست به آمریکا بیاید. این یک رویا بود زیرا او فقط آرزو داشت در سرزمینی آرام به سر ببرد.

نوده پانزده ساله اش می گوید، خانواده ما بسیار مفتخر و شادمانند که مادر بزرگمان توانست به رویایش دست یابد.

براساس قوانین آمریکا دارندگان گرین کارت بعد از پنج سال، می توانند با گذراندن آزمونی، شهروند آمریکا شوند. برای کسانی که با یک آمریکایی ازدواج می کنند، مدت انتظار سه سال است.

در آزمون شهروندی، داوطلب باید توانایی خواندن و نوشتن به انگلیسی داشته باشد و به دست کم ۶ سوال از ده سوال از کتاب صد سوالی درباره تاریخ و فرهنگ آمریکا جواب دهد. افراد بالای ۶۵ سال، آزمایش آسان تری را پشت سر می گذرانند. آنها از بین بیست سوال باید به شش سوال درست پاسخ دهند.

خانم «هونگ اینه» پیرترین فردی نیست که در آمریکا سیتیزن یا شهروند شده است. پیش از او در ۱۹۹۷، یک مرد از ترکیه، پیرترین کسی بود که در مراسم جشن شهروندی در آمریکا شرکت کرد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG