لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۴۷

توافق اسکارلت جوهانسون‌ با دیزنی؛ «بیوه سیاه» شکایت خود را پس گرفت


اسکارلت جوهانسون
اسکارلت جوهانسون

اسکارلت جوهانسون بازیگر مشهور آمریکایی و از ابرقهرمان‌های داستان‌های مصور «ماروِل» با شرکت «دیزنی» به توافق رسید.

او که بازیگر نقش اصلی فیلم «بیوه سیاه» است، چندی پیش از دیزنی به دلیل نقض مفاد قرارداد خود شکایت کرده بود.

به گفته اسکارلت جوهانسون، قرارداد بازی در این فیلم به گونه‌ای تنظیم شده بود که درصدی از میزان فروش سینمایی بخشی از دستمزدش باشد، ولی دیزنی با نمایش اینترنتی فیلم به او ضرر مالی زده است.

دیزنی در ابتدا ادعای این هنرپیشه سرشناس را رد کرد، اما پس از ثبت رسمی شکایت در دادگاهی در لس آنجلس، و احتمال نبرد حقوقی تمام عیاری که همکاری‌های آینده طرفین را نیز تهدید می‌کرد، تصمیم به حل قضیه گرفت.

به گزارش آسوشیتدپرس، نمایندگان حقوقی دو طرف پس از مذاکراتی طولانی به تفاهم رسیدند و این پرونده در نهایت روز پنجشنبه مختومه شد. درباره جزئیات توافق و مبلغ یا سهم دریافتی این بازیگر گزارشی منتشر نشده است.

اسکارلت جوهانسون که تاکنون در ۹ فیلم ابرقهرمانی در نقش ناتاشا رومانوف یا «بیوه سیاه» ظاهر شده است، ضمن ابراز خرسندی از حل اختلافات با دیزنی، از ادامه همکاری خود با این شرکت خبر داد.

الن برگمن، مدیر تولید محتوای استودیوهای دیزنی نیز ضمن قدردانی از دستاوردهای اسکارلت جوهانسون در دنیای داستان‌های مصور مارول، توافق حاصله را رضایت‌بخش توصیف کرد.

بیوه سیاه، یکی از فیلم‌هایی بود که شرکت دیزنی به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا، به صورت همزمان در سینما و شبکه پخش اینترنتی خود «دیزنی پلاس» منتشر کرد.

مشترکانی که با پرداخت آبونمان ماهانه این شبکه را تماشا می‌کنند، باید برای دیدن بیوه سیاه ۳۰ دلار اضافه می‌پرداختند.

به ادعای اسکارلت جوهانسون، نمایش اینترتی به کاهش فروش سینما منجر شد و دیزنی باید ضررش را جبران کند.

فیلم «بیوه سیاه»
فیلم «بیوه سیاه»

این فیلم نخستین اثری است که به صورت مستقل به ماجراهای این ابرقهرمان مارول می‌پردازد.

با توجه به نقش مهم شبکه‌های پخش اینترنتی در آینده هنر و سرگرمی جهان، شکایت اسکارلت جوهانسون از اهمیت زیادی در این زمینه برخوردار بود و بدون‌ شک یکی از مواردی خواهد بود که در قراردادهای آینده منظور خواهد شد.

XS
SM
MD
LG