لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۴۱

موسم سفر یک‌سوم آمریکایی ها


یک ماشین که در شبهای کریسمس با نور دکور شده است.
یک ماشین که در شبهای کریسمس با نور دکور شده است.

بسیاری از آمریکائیان همزمان با فرارسیدن فصل زمستان، و تعطیلات سال نو میلادی، خود را برای دیدار از اقوام و خویشان خویش در شهرهای مختلف ایالات متحده آماده می کنند.

انجمن خودرو آمریکا، موسوم به تریپل ای (AAA) می گوید بنظر می رسد امسال حدود ۱۰۳ میلیون نفر یعنی نزدیک به یک سوم جمعیت کشور در روزهای انتهای ماه دسامبر یعنی از قبل تعطیلات کریسمس تا بعد از تعطیلات سال نو، راهی سفری شوند، سفری دست کم هفتاد کیلومتری برای وقت گذراندن با خانواده یا دوستان در تعطیلات آخر سال.

در روزهای کریسمس و سال نو، جاده های آمریکا بسیار شلوغ خواهد بود زیرا بیش از نود درصد مسافران تعطیلات زمستانی و دید و بازدیدهای سال نو از خودرو برای مسافرت استفاده می کنند.

ایستگاه های قطار و فرودگاههای آمریکا نیز شاهد صفهای طولانی است، چه فرودگاههای بزرگ در شهرهائی بزرگ چون لس آنجلس و واشنگتن و نیویورک و چه فرودگاههای کوچک در شهرهایی چون شارلوت در کارولینای شمالی.

شرکتهای هوایی حداکثر تلاش خود را برای سرعت بخشیدن به انتقال مسافران انجام می دهند.

کتی کودی از آمریکن ایرلاین می گوید «ما وضعیت رسیدگی به مسافران را بهبود بخشیده‌ایم. کیوسک هایی داریم که مسافران خودشان چمدانهایشان را برچسب می زنند و تحویل می دهند و کارت عبور و نشستن در هواپیما را می گیرند.»

ولی عبور از بخش امنیتی هم هست که نمی توان آن را دور زد یا تسریع کرد.

مسافرانی که قصد دارند اتومبیل خود را در ایستگاههای قطار یا فرودگاهها پارک کنند باید زودتر به ایستگاه و فرودگاه برسند وگرنه با پارکینگ های پر مواجه می شوند.

پلیس خوش اخلاق

این روزها که وقت سفر در آمریکا است، پلیس ها هم خوش اخلاق تر هستند. آنها توصیه می کنند که رانندگان عجله نکنند. مهمترین شرط این است که عجله نکنید. مواظب باشید که ممکن است برای سرعت زیاد توسط پلیس متوقف، و جریمه شوید.

یک راننده از ایالت نیوهمشایر در شمال شرقی آمریکا آدم خوش شانسی است زیرا پلیس محلی جریمه ها را در دوره تعطیلات کاهش داده و حتی به بعضی از متخلفان همراه ورقه هشدار شیرینی دونات هم هدیه می دهند.

این عضو پلیس راه در نیوهمشایر می گوید «مردم اشتباه می کنند، به جای آنکه جریمه شان کنم، چون فصل تعطیلات است به آنها می گوییم شما را دوست داریم.»

پزشکان می گویند فصل تعطیلات یکی از پر استرس ترین ایام سال است و به مردم توصیه می کنند در سفر و در خانه هایشان آرام باشند.

XS
SM
MD
LG