لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۲۵

پانه ها : همکاری امریکا و چین به نفع منطقه است


لئون پانه ها وزیر دفاع امریکا می گوید ارتباط های عمیق نظامی بین واَشنگتن و پکن می تواند به کاهش بدگمانی های دوجانبه و پرهیز از اشتباه محاسبه آنها کمک کند.

پانه تا این نظر را روز سه شنبه در پی دیدار با لیانگ گوانگ لی همتای چینی خود در پکن ابراز داشت. او همچنین از درگیری فزاینده واشنگتن در آسیا دفاع کرد و گفت هر دو کشور می توانند به نفع منطقه با یکدیگر کار کنند.

پانه تا گفت امریکا همیشه سعی کرده است امنیت تمامی منطقه را بهبود بخشد، وتقویت منطقه آسیا – اقیانوسیه که در بسیاری جهات آینده قرن بیست و یکم را نمایندگی می کند به سود امریکا و چین است.

واشنگتن و پکن هر دو نسبت به مقاصد یکدیگر در منطقه ابراز نگرانی کرده اند.
چین بر این گمان است که امریکا با چرخش بسوی آسیا می خواهد قدرت گرفتن چین را مهار کند. در حالی که امریکا از چین به دلیل افزایش ادعاهای منطقه ای انتقاد کرده است.

لیانگ، از گسترش شتابان نفوذ نظامی و اقتصادی چین دفاع کرد و گفت درست است که ارتش چین رشد کرده است، اما در مفهومی با گسترش اقتصاد کشور تطبیق می کند.


هر دو طرف روز سه شنبه گام هایی برای تقویت پیوندهای نظامی برداشتند. پانه تا گفت واشنگتن از یک کشتی جنگی چینی دعوت کرده است در رزمایش های دریایی در منطقه اقیانوس آرام در 2014 شرکت کند. مقامات چین از پانه تا دعوت کردند در از یک پایگاه دریایی دیدن کند.
XS
SM
MD
LG