لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۰۰

هو جیانتائو با منتقدین خود در کنگره آمريکا روبرو شد


هو جیانتائو با منتقدین خود در کنگره آمريکا روبرو شد
هو جیانتائو با منتقدین خود در کنگره آمريکا روبرو شد

هو جیانتائو رییس جمهوری چین روز پنجشنبه با منتقدین خود در کنگره آمريکا روبرو شد و با آنها درباره مسائل حساس از جمله حقوق بشر، سیاست اقتصادی و کره شمالی گفت و گو کرد.

جان بینر، رییس مجلس نمایندگان آمريکا گفت او و همکارانش «نگرانی های عمیق» خود را از گزارش هایی که در باره نقض حقوق بشر در چین می رسد، ابراز داشتند.

رییس جمهوری چین در کنفرانس خبری مشترک با باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا در روز چهارشنبه اذعان کرد که برای بهبود وضعیت حقوق بشر در کشورش، هنوز باید کارهای زیادی انجام گیرد.

رییس جمهوری چین سپس در جمع مدیران سازمان های بازرگانی سخن گفت و اظهار داشت اقتصاد جهانی رشد می کند، اما هنوز ابهامات و عوامل بی ثبات کننده فراوانی وجود دارد. او تاکید کرد که آمریکا و چین باید برای کمک به دستیابی به بهبود کامل همکاری کنند.

آقای هو گفت دو کشور آمریکا و چین، باید با احترام با یکدیگر رفتار کنند و به شیوه ای مناسب به مسائل حساس بپردازند. به گفته رییس جمهوری چین، در غیر این صورت، مناسبات با مشکلات یا تنش های دایمی روبرو خواهد شد. او بعنوان نمونه به مسائل مربوط به تایوان و تبت اشاره کرد و گفت آنها به حاکمیت و تمامیت ارضی چین ارتباط دارند.

XS
SM
MD
LG