لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۳۳

وزیر خزانه‌داری آمریکا: گفت‌وگو با مقام‌های چینی «سازنده» بود


Steven Mnuchin, China
Steven Mnuchin, China

استیو منوشن، وزیر خزانه‌داری ایالات متحده، گفت‌وگوها با مقام‌های چینی درباره مسئله تعرفه‌های تجاری را «سازنده» توصیف کرد.

وزیر خزانه‌داری ایالات متحده در صفحه توئیتر خود نوشت: «در انتظار خوشامدگویی به لیو هه، معاون نخست وزیر چین، در هفته آینده در واشنگتن هستم تا به این بحث‌های مهم ادامه دهیم.»

منوشن همراه رابرت لایتهایزر، نماینده آمریکا در مذاکرات تجاری به پکن سفر کرده بود تا درباره جنگ تجاری میان ایالات متحده و چین با مقام‌های چینی گفت‌وگو کند.

جنگ تجاری ایالات متحده و چین سال گذشته زمانی آغاز شد که پرزیدنت ترامپ بر ۲۵۰ میلیارد دلار کالاهای وارداتی چینی تعرفه های تنبیهی اعمال کرد تا پکن را به تغییر رفتارهای تجاری اش وا دارد.

چین با افزایش تعرفه بر ۱۱۰ میلیارد دلار کالای صادراتی آمریکا به اقدام تلافی جویانه دست زده است. دولت ترامپ همچنین چین را تحت فشار گذاشته است تا به رفتارش در وا داشتن شرکت های آمریکایی به انتقال پیشرفت های فناوری به موسسات چینی پایان دهد.

ترامپ چهارشنبه هشدار داد که تعرفه های آمریکا ممکن است برای دوره ای بلند برقرار بماند تا از پایبندی پکن به هر گونه توافق اطمینان حاصل شود.


https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG